Lekárstvo


Ako sa Chagasova choroba diagnostikovaná?

Ak osoba žije v oblasti, kde chagomas v súvislosti s ochorením Chagasova sú dobre známe, akútnej fáze nie je často diagnostikovaná. Väčšina akútnych-fáza infekcie nie sú diagnostikované, pretože mnoho ľudí rozvíjať nešpecifické príznaky a ľudí, ktorí dostanú infekciu sú obvykle veľmi zlé, majú primitívne životné podmienky, a žiadny prístup k lekárskej starostlivosti.

Existuje niekoľko typov krvných testov k dispozícii test pre chorobu Chagas. Väčšina z nich sú založené na hostiteľskom (ľudský) tvorbe protilátok namierených proti infikovanie parazitmi, aj keď priame mikroskopické vyšetrenie krvi škvŕn môže predstaviť parazitov. Však, mikroskopické vizualizácia parazitov zvyčajne potrebuje potvrdenie o imunologické štúdie, pretože vizuálne, parazity môžu byť zamenené s pozorovaným u ľudí s maláriou, leishmanióza, alebo africké spavej choroby. Mikroskopické príprava a vyšetrenie je doporučené vykonať skúsený laboratórnej techniky alebo odborníkov v oblasti parazitológie.

V USA, FDA schválila test ELISA na Ortho-Clinical Diagnostics v 2006. Detekuje protilátky vytvorené proti T. cruzi s vysokou citlivosťou a špecifickosťou av súčasnej dobe je jediným FDA-schválenej test. Od 2007, o 800 krv-darcu vzorky boli detekované ako Chagas-pozitívnych naprieč USA. (pozri mapa, Referenčné päť). Ostatné testy používané v iných krajinách (nepriame immunofluoresence, hemaglutinácie) sú menej citlivé a špecifické, ale sú stále ešte používajú. Chagas Radioimmune zrážok Obsah (Chagas RIPA) je používaný vo výskume a s povolením FDA v niektorých klinických testov, ale nie je bežne k dispozícii.

Väčšina prípadov ochorenia Chagasova diagnostikovaná, kedy ľudia darovať krv; väčšina ľudí nevie, že boli infikované T. krutý. Však, od krvi a darcovstva orgánov môžu preniesť nákazu na ostatné ľudí, Väčšina laboratórií teraz test darovanej krvi a orgánov pre chorobu Chagasova so schváleným test ELISA. Ak sa darcami sú pozitívne, sú oznámené (diagnostikovaná). Prevalencia Chagasova-pozitívnych darcov krvi sa odhaduje podľa rôznych prešetrovaní na široko rozmedzí asi jeden pozitívny na 2,000- 29,000 darcovia.

Chronická-fáza Chagasova choroba je diagnostikovaná aj vyššie uvedený krvné testy, ale títo pacienti tiež často majú fyzikálne nálezy, ktoré naznačujú, pacient má chronickú chorobu. Fyzikálne nálezy môžu zahŕňať periférny edém, ascites, pľúcna kongescia, a arytmia u pacientov so srdcovým zapojenie. Pacienti s chronickým predovšetkým gastrointestinálne zapojenie môže mať chudnutie, ťažkou refluxnej, pažeráka erózia, neschopnosť prehĺtať normálne, alebo rozšírené hrubého čreva (megakolonu) s rozšírenou brucho. Mnoho rôznych ochorení môže spôsobiť tieto fyzikálne nález, takže je dôležité vedieť, že pacient má pozitívny krvný test na T. cruzi pred uzavretím osoba Chagasova choroba. Naopak, ak také fyzikálne nález a história možného kontaktu s vektormi Chagas je prítomný, potom krvné testy by mohlo byť realizované buď dokázať, alebo vylúčiť diagnózu choroby Chagas v chronickej fáze.

Iné testy, ako napríklad EKG a Holter alebo srdca-monitorovanie udalostí, endoskopia, pažeráka manometrie (meranie tlaku), alebo motility štúdie sú použité vám môžu pomôcť určiť funkciu srdca alebo gastrointestinálne tkanivá u pacientov s chronickou-fáza Chagasova choroba.