Lekárstvo


Aká je liečba pre chorobu Chagas?

Liečba ochorení Chagasova často závisí na štádiu ochorenia a veku pacienta. Akútnej-fáza liečby sa sústredí na zabitie T. cruz parazitmi s liekmi proti parazitom. Predpisovaní liekov benznidazole (Rochagan, Ragonil) a nifurtimox (Lampit) môžu vylúčiť alebo znížiť počet infikovanie parazitmi. Niektorí bádatelia naznačujú, že lieky rezistentné parazity vyskytujú a iní naznačujú, že tieto lieky voľby nikdy odstrániť všetky parazity. Však, CDC odporúča, lieky liečbu “všetci ľudia s diagnózou akútnej (Chagas) infekcie, congeVšaknfection, a pre tie s potlačený imunitné systémy, a pre všetky deti s chronickou infekciou. Dospelí s chronickou infekciou môžu tiež profitovať z liečby.” CDC odporúča opatrnosť o liečbe dospelých nad 50 rokov, a odporúča, aby liečba pre starších dospelých treba individuálne. Oba lieky sú k dispozícii v Strednej a Južnej Ameriky. V Spojených štátoch, však, lieky možno získať iba prostredníctvom CDC (Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb).

Pri priebežnej alebo neurčitý fázy, Prevažná väčšina dospelých pacientov získať žiadne antiparazitárne ošetrenie; však, Deti sa v tejto fáze ochorenia by mali pokračovať v liečbe liekmi. Situácia s dospelými sa môže zmeniť, ako nové prešetrovania s liekmi proti parazitom ošetrenie sa deje v Južnej Amerike.

Antiparazitárne prípravky liečba chronickej fázy u dospelých je sporná. Ako vyššie citovanej, CDC hovorí, že dospelí s chronickou infekciou môžu mať prospech z liečby liekmi, ale väčšina odborníkov naznačujú, že žiadna výhoda pre dospelých s chronickým ochorením fázy Chagasova. Však, liečbe príznakov chronickej choroby Chagasova je často nevyhnutné a môžu byť život-predĺžení alebo záchranný. Napríklad, kardiostimulátor umiestnenie alebo dokonca transplantáciu srdca môže byť záchranný niektorých pacientov s arytmiou alebo kardiomyopatia. Chirurgickom gastrointestinálneho traktu môžu pomôcť zmierniť niektoré gastrointestinálne problémy. Okrem toho, Existuje mnoho liekov k dispozícii pre liečbu špecifické arytmií a iných črevných problémov, ktoré môžu byť vidieť v chronickej choroby Chagas; srdcové a gastrointestinálne poradcovia často môže pomôcť liečiť chronické-fáza Chagas.