Lekárstvo


Môžu zvýšené hladiny homocysteínu sú genetické?

Homocysteínu v krvi môže byť zvýšený mnohých dôvodov, ako stručne opísaná vo vyššie sekcii. Konkrétnejšie, Tie možno rozdeliť do vážnej genetickej príčiny a iné miernejšie príčiny.

V genetické ochorenie s názvom homocystinúriou, tam je nedostatok, alebo nedostatok dôležitých mediátora molekula (enzýmy) v zložitej homocysteínu členení dráhy. To vedie k výrazne zvýšenej hladiny homocysteínu. V tejto vzácne a závažné ochorenie, existuje symptómov, ktoré zahŕňajú vývojové oneskorenie, osteoporóza (tenké kosti), vizuálnej abnormality, tvorbe krvných zrazenín, a pokročilé aterosklerózy (zúženie a spevnenie ciev). Táto podmienka je predovšetkým uznaná v detstve.

Miernejšie genetické varianty sú častejšie príčinou zvýšenej hladiny homocysteínu (hyperhomocysteinémie). Za týchto podmienok, Sprostredkovateľ molekuly poruchy a sú menej účinné, pretože malé abnormality v ich štruktúre. Oni tiež viesť k zvýšeniu hladiny homocysteínu, aj keď oveľa miernejší ako v homocystinúriou, tým sa spomalí členenie homocysteínu.

Môže výživové problémy spôsobujú zvýšené hladiny homocysteínu?

Ďalšie bežnejšie (5%-7% obyvateľov) a menej závažný typ zvýšenej hladiny homocysteínu môže byť spôsobené tým, nutričné nedostatky v folátov, vitamín B6 a vitamínu B12, chronický (dlhodobý) ochorenie obličiek, a fajčenie cigariet.

Ako je uvedené vyššie, Tieto vitamíny sú nevyhnutné členenie homocysteínu. V niektorých štúdiách, nižšiu úroveň týchto vitamínov, najmä kyselina listová, boli preukázané u ľudí so zvýšenou hladinou homocysteínu. Na druhej strane, Ďalšie štúdie ukazujú, že primeraný príjem kyseliny listovej, Vitamín B6, a Vitamín B12 má za následok zníženie hladiny homocysteínu.

Ako častý je hyperhomocysteinémie?

Mierna hyperhomocysteinémie úrovne sú vidieť v asi 5%-12% zo všeobecnej populácie. V osobitných skupín obyvateľstva, ako, alkoholikov (kvôli zlému príjmu vitamínu) alebo u pacientov s chronickým ochorením obličiek, To môže byť častejšie. Vážnymi genetickými formulár, homocystinúriou, je zriedkavá.

Ako možno hladinu homocysteínu byť znížené?

Spotreba kyseliny listovej doplnky alebo obilniny, ktoré sú obohatené kyselinou listovou, av menšej miere vitamíny B6 a B12, môže znížiť hladinu homocysteínu. Tieto doplnky môžu byť dokonca prospešné u ľudí s miernym genetickým hyperhomocysteinémie k zníženiu ich hladiny homocysteínu. Však, Je pozoruhodné, že zatiaľ neexistuje žiadny presvedčivý dáta na podporu liečby hyperhomocysteinémie pre prevenciu ochorení srdca alebo spracovanie známych ochorenie srdca alebo krvných zrazenín. Existuje veľa štúdií prebieha cieľom určiť, či môžu existovať nejaké výhody na liečbu vysokej hladiny homocysteínu u pacientov so známym srdcovým ochorením alebo krvné zrazeniny. Ďalšie odporúčania môžu byť k dispozícii, ak sú ukončené tieto štúdie.