Lekárstvo


Koľko vitamíny by som mal prijať s cieľom znížiť svoje homocysteínu úroveň?

Dennej odporúčanej dávky kyseliny listovej, B vitamíny, a multivitamíny sú všeobecne dostatočné so zreteľom na znižovanie homocysteínu úrovne. Tieto denné dávky sú odporúčané pre potraviny a lieky správy (FDA) a dávky v konkrétny produkt, sú vytlačené na etikete fľaše vitamín výrobcu. Zvyčajne, folátov suplementácie sa odporúča v 1 miligram denne; vitamín B6 sa odporúča v 10 miligram na deň; a vitamínu B12 v jednom-napoly miligram na deň.

Má znižovanie homocysteínu úrovne predchádzať infarktu a mŕtvice?

V súčasnosti, neexistuje žiadny priamy dôkaz, že užívanie kyseliny listovej a vitamínov skupiny B na nižšiu hladinu homocysteínu bráni infarktu a mŕtvice. Však, vo veľkej populačné štúdie zahŕňajúcej ženy, Tí, ktorí mali najvyššiu spotrebu kyseliny listovej (zvyčajne vo forme multivitamíny) mal menej infarkty, než tých, ktorí konzumujú najmenší kyseliny listovej. V tejto štúdii, Asociácie medzi príjmu kyseliny listovej a vitamínu B6 a riziko srdcových ochorení bolo výraznejšie než medzi príjmu vitamínu B12 a srdcové choroby, , Ktorá bola minimálna.

Mnoho ďalších pozorovacie štúdie boli vykonané s cieľom posúdiť účinok kyseliny listovej a ostatných vitamínov B na ochorenia srdca. Väčšina z týchto štúdií k záveru, že perorálna príjem kyseliny listovej je spájaný s nižším rizikom ochorenia srdca, možno preto, že v dôsledku zníženia hladiny homocysteínu. Vzťah medzi perorálnej príjem vitamínu B12 a B6 a srdcové choroby nebola tak zrejmá v mnohých z týchto štúdií. (5,6,7)

V jednej štúdii, sa dospelo k záveru, že aj u ľudí so zvýšenou hladinou homocysteínu v dôsledku genetických dôvodov, perorálny príjem kyseliny listovej a prípadne ďalších B vitamínov bol v súvislosti s nižší výskyt ochorení srdca. (5,6,7)

Väčšina z týchto údajov, však, sú získané z pozorovacích štúdií skôr ako čisto kontrolovanej vedecké údaje. Preto, Je dôležité spomenúť, že aj cez tieto štúdie naznačujúce súvislosť medzi príjmom týchto vitamínov a nižší výskyt srdcových chorôb, všeobecne, Neexistujú žiadne presvedčivé klinické dôkazy na liečbu hyperhomocysteinémie iné ako homocystinúriou (vážnymi genetickými formulára) v súvislosti so srdcovým ochorením, mŕtvica, alebo krvné zrazeniny.