Lekárstvo


Čo je to leukémia?

Leukémie je rakovina, ktorá začína v tkanive, ktorá tvorí krv. Ak chcete porozumieť rakovine, je dobré vedieť, ako sa normálne krvné bunky tvoria.

Normálne krvné bunky

Väčšina krviniek vyvíjať z buniek v kostnej dreni tzv kmeňových buniek. Kostná dreň je mäkká materiál v strede väčšiny kostí.

Kmeňové bunky dospelých do rôznych typov krvných buniek. Každý druh má špecifické zamestnania:

Bielych krviniek
Bielych krviniek, pomáhajú v boji proti infekcii. Existuje niekoľko druhov bielych krviniek.

Červené krvinky
Červené krvinky niesť kyslík do tkanív v celom tele.

Krvné doštičky
Krvné doštičky pomáhajú zrazenín forme krvi, kontrola krvácania.

Bielych krviniek, červené krvinky, a krvné doštičky sú vyrobené z kmeňových buniek v tele potrebuje. Keď sa bunky rastú staré alebo poškodiť, zomrú, a nové bunky sa ich miesto.

Leukemických buniek

V osoba s leukémiou, kostnej drene je abnormálne biele krvinky. Abnormálne bunky sú leukemických buniek.

Na rozdiel od normálnych krviniek, leukemických buniek neumierajú, kedy by mali. Môžu vytlačia normálne biele krvinky, červené krvinky, a krvných doštičiek. To sťažuje normálne krvinky, ktoré majú svoju prácu.

Leukémie

* Leukémia je nádorové ochorenie krvných buniek.
* Kým presná príčina(s) leukémie nie je známa, rizikové faktory boli identifikované.
* Leukémiou sú zoskupené podľa toho, ako rýchlo sa choroba vyvíja (akútne alebo chronické) ako aj podľa typu krvných buniek, ktorý je ovplyvnený.
* Ľudia s leukémiou sú výrazne zvýšené riziko vzniku infekcií, anémia, a krvácanie.
* Diagnóza leukémie je podporovaný zistenie anamnézy a vyšetrení, a skúmanie krvi pod mikroskopom. Leukemických buniek možno tiež zistiť a ďalej delí s aspiráciou kostnej drene a / alebo biopsia.
* Liečba leukémie je závislá na type leukémie, niektoré funkcie leukemických buniek, rozsahu ochorenia, a anamnézou liečby, rovnako ako vek a zdravotný stav pacienta.
* Väčšina pacientov s leukémiou sú liečení chemoterapiou. U niektorých pacientov sa taktiež môžu mať rádioterapiu a / alebo transplantácia kostnej drene.