Lekárstvo


Liečba leukémie

Ľudia s leukémiou majú veľa možností liečby. Možnosti sú bdelí čaká, chemoterapie, cielená terapia, biologickej terapie, rádioterapie, a transplantácii kmeňových buniek. Ak vaša slezina je zväčšená, Lekár vám môže navrhnúť operácii odstrániť. Niekedy kombinácia týchto úprav je použitá.

Voľba liečby závisí predovšetkým na nasledujúce:

* Typ leukémie (akútne alebo chronické)

* Váš vek

* Či leukemických buniek boli nájdené v mozgovomiechovom moku

To tiež môže závisieť na niektoré funkcie leukemických buniek. Váš lekár sa tiež domnieva, Vaše príznaky a celkový zdravotný stav.

Ľudia s akútnou leukémiou je potrebné zaobchádzať hneď. Cieľom liečby je zničenie príznaky leukémie v tele a príznaky odísť. To sa nazýva odpustenie. Potom, čo ľudia ísť do odpustenie, Ďalšia liečba môže byť podaný, aby sa zabránilo relapsu. Tento typ liečby sa nazýva konsolidačnej liečby alebo udržiavacia terapia. Mnoho ľudí s akútnou leukémiou môže byť vyliečených.

Ak máte chronickej leukémie bez príznakov, Nesmiete potrebovať liečbu rakoviny hneď. Váš lekár bude sledovať Váš zdravotný úzko tak, že liečba môže začať, keď začnete mať príznaky. Nedostávame liečby rakoviny hneď sa nazýva ostražitý čaká.

Keď je potreba liečby chronickej leukémie, to môže často kontrolu tejto choroby a jej symptómov. Ľudia môžu získať udržiavacia terapia, ktoré pomôžu udržať rakoviny v remisii, ale chronickej leukémie môže zriedka byť vyliečený s chemoterapiou. Však, transplantácia kmeňových buniek ponúknuť niektorí ľudia s chronickou leukémiou šancu na vyliečenie.

Váš lekár môže popísať svoj možnostiach liečby, očakávané výsledky, a možné nežiaduce účinky. Vy a Váš lekár môže spoločne pracovať na vytvorení liečebného plánu, ktorý spĺňa vaše zdravotné a osobné potreby.

Možno budete chcieť hovoriť s lekárom o účasť na klinickej štúdii, výskumné štúdie nových liečebných metód.

Váš lekár vás môže odkázať k špecialistovi, alebo môžete požiadať o postúpenie. Odborníci, ktorí liečbu leukémie patria Hematology, lekárske onkológovia, a radiačnej onkológ. Detské onkológov a Hematology liečbe detskej leukémie. Váš zdravotnú starostlivosť tím môže tiež zahŕňať onkológia zdravotná sestra a registrovaná diétna sestra.

Kedykoľvek je to možné, ľudia by mali byť liečení na zdravotné stredisko, ktoré lekári so skúsenosťami v liečbe leukémie. Ak to nie je možné, Váš lekár môže diskutovať o liečebný plán s odborníkom na takéto centrum.

Pred liečbou začne, opýtajte sa svojho lekára tímu, aby vysvetlila, možné nežiaduce účinky a ako sa liečba môže zmeniť váš bežnej činnosti. Vzhľadom k tomu, liečby rakoviny často poškodenia zdravých buniek a tkanív, vedľajšie účinky sú časté