Lekárstvo


Aké sú fázy atopickej dermatitídy?

Atopická dermatitída postihuje každého dieťaťa inak, ako z hľadiska vzniku a závažnosti symptómov. U dojčiat, atopickej dermatitídy zvyčajne začína okolo 6 na 12 týždňov. To sa môže na prvý pohľad zdalo okolo tváre a bradu ako nerovnomerný tvári vyrážky, , Ktoré môžu pokrok na červenú, mierky, mokvanie kože. Kože môže dôjsť k infekcii. Akonáhle dieťa stáva mobilný a začína plaziť, exponovaných oblastiach, ako sú kolená a lakte, môže byť tiež ovplyvnená. Dieťa s atopickou dermatitídou môže byť nepokojný a podráždený, pretože svrbenie a nepríjemné pocity. Mnoho detí zlepší 18 mesiacov veku, hoci oni zostanú na väčšie než normálne riziko pre suchú pleť alebo rukou ekzém neskôr v živote.

V detstve, vyrážka objavuje zvyčajne za kolená a lakte vnútri, na stranách krku, a na zápästie, členky, a ruky. Často, vyrážka začína papuly, ktoré sa stanú tvrdú a šupinatý, keď poškrabaný. Koža okolo pier môže byť zápal, a neustále olizovanie oblasti môže viesť k malej, bolestivé praskliny. Ťažké prípady atopickej dermatitídy môžu mať vplyv na rast, a dieťa môže byť kratšia, než je priemer.

Toto ochorenie môže ísť do odpustenie (choroba-bezplatné obdobie). Dĺžka remisie sa líšia, a to môže trvať mesiace či dokonca roky. U niektorých detí, ochorenia získava lepšie na dlhú dobu len, aby sa vrátil na začiatku puberty, kedy hormónov, stres, a používanie dráždi kožu-starostlivosti o výrobky alebo kozmetika môžu spôsobiť stav k vzplanutiu.

Hoci počet ľudí, ktorí vyvinuli atopickou dermatitídou sú deti aj príznaky ako dospelí, to je menej časté (ale je to možné) pre chorobu, ktorá objaví najprv v dospelosti. Vzor u dospelých je podobná ako u detí; to je, ochorenia môže byť rozšírená alebo obmedzené. V niektorých dospelých, iba rúk a nôh môžu byť dotknuté, a stať sa suchý, svrbiace, červený, a popraskané. Spánku a pracovný výkon môže byť ovplyvnený, a dlhodobý užívanie liekov na liečbu ochorenia môže spôsobiť komplikácie. Dospelí s atopickou dermatitídou majú tiež sklon k dráždivá kontaktná dermatitída, najmä ak sú v zamestnaniach týkajúcich časté zmáčanie rúk, ručné umývanie, alebo vystavenie chemickým látkam. Niektorí ľudia sa vyvinie exantém okolo bradavky. Tieto lokálne príznaky sú ťažko liečiteľné, a ľudia často ani povedať, svojho lekára, pretože skromnosť alebo rozpaky. Dospelí môžu tiež vyvinúť katarakty, ktoré sú len ťažko odhaliť, pretože nespôsobí žiadne príznaky. Preto, Lekár môže odporučiť pravidelné očné skúšky.