Lekárstvo


Ako sa zaobchádza amyloidóza?

Počiatočné liečba amyloidóza zahŕňa opravuje zlyhanie orgánov a liečenie všetkých súvisiacich chorôb (ako myelóm, infekcie, alebo zápal). Choroba je často odhalená až po významné poškodenie orgánov už došlo. Preto, stabilizácie funkcia orgánov je prvotný cieľ liečby. Najčastejšou príčinou smrti u systémovej amyloidózy je zlyhanie obličiek.

Sefardských Židov a Turci dedia genetické ochorenie s názvom familiárnou stredomorská horúčka, ktorý je spájaný s amyloidózy a vyznačuje epizódami “útoky” horúčky, Spoločné, a bolesti brucha. Tieto útoky môžu byť predišiel s liekmi kolchicín. Arméni a Ashkenazi Židia majú aj vyšší výskyt útokov familiárnou stredomorskej horúčky, ale netrpia amyloid depozície choroby. Iné správy o amyloidóza v rodinách sú veľmi zriedkavé.

Výskumní pracovníci sú v súčasnej dobe je zapísané u pacientov s primárnou amyloidóza v rámci klinických štúdií s použitím protinádorové chemoterapie lieky (Melfalan [Alkeran]), v spojení s kostnej drene a kmeňových - buniek po transplantácii. Výsledky boli sľubné, a táto kombinácia je liečba ponúkaná eradikovať amyloidózy u vybraných pacientov, za predpokladu, že základný zdravotný stav pacienta, je adekvátna. Tieto agresívne možnosti liečby s kmeňových buniek a vysoké dávky chemoterapie je naozajstný prelom v liečbe týchto pacientov.

Familiárna amyloidóza možno teraz liečiť s transplantáciou pečene. Táto možnosť vyžaduje presnú diagnózu na špeciálne bielkoviny, ktorá spôsobuje ochorenie.

Amyloidóza

* Amyloidóza je porucha v dôsledku abnormálnych proteínov (škrobová) vklady v telesných tkanivách.
* Amyloidóza môže nastať ako izolované ochorenie alebo v dôsledku iného ochorenia.
* Symptómy u pacientov s amyloidóza výsledkom abnormálne fungovanie jednotlivých zúčastnených orgánov.
* Diagnóza amyloidózy je vyrobená s biopsia zapojených tkaniva.
* Možnosti liečby amyloidózy záleží na type amyloidózy a zahŕňa opravu zlyhanie orgánov a spracovanie podkladových podmienky.