Lekárstvo


Ako sa atopickej dermatitídy diagnostikovaná?

Atopická dermatitída je všeobecne ľahko diagnostikovaná na základe fyzickej skúšky a vizuálna prehliadka kože lekár či dermatológ. Additionally, histórie, ktorú pacient a príspevkové rodinnú anamnézu pomôcť k podpore diagnózy. Lekár môže požiadať o akékoľvek tohohes histórii ofOkrem a iné zdravotné problémy, vrátane sennej nádchy (alergie) a astmy. Aj keď v súčasnej dobe môže byť žiadny špecifický laboratórny test, ktorý hovorí, že jednoznačne “To je atopickej dermatitídy,” biopsia kože (vzorka malý kúsok kože, ktorá je odoslaná do laboratória na vyšetrenie pod mikroskopom) Môže byť užitočné stanoOkrem tohozu v prípadoch ťažšie. Additionally, jemnej kože tampóny (dlho tampónu aplikátora alebo Q-tip) Vzorky môžu byť zaslané do laboratória na vylúčenie infekcie kože, ktoré môžu imitovať atopickej dermatitídy.

Vzhľadom k tomu, svrbenie býva hlavným spoločným príznakom ochorenia pre mnoho pacientov, nie je možné povedať všetkým svrbenie je atopickej dermatitídy. Svrbenie môže byť videný v mnohých iných lekárskych podmienok, ktoré nemajú nič spoločného s ekzémom. Každý pacient skúsenosti jedinečnú kombináciu príznakov, a príznaky a závažnosť choroby sa môže v priebehu času meniť. Lekár základy diagnostiky na jednotlivé symptómy a môže potrebovať vidieť pacienta niekoľkokrát, aby sa presnú diagnózu. Je dôležité, aby lekár k vylúčeniu iných ochorení a podmienky, ktoré by mohli spôsobiť podráždenie kože. V niektorých prípadoch, rodinného lekára či pediatra, sa môže obrátiť pacient na dermatológa alebo alergológ (Alergie špecialista) pre ďalšie hodnotenie.

Cenný diagnostický nástroj je dôkladná anamnéza, ktorý poskytuje dôležité stopy, pokiaľ ide o možné príčiny pacientovho ochorenia. Lekár môže požiadať o všetky tieto: rodinnou anamnézou alergických ochorení, či pacient má aj choroby, ako je senná nádcha alebo astma, expozície dráždivých, poruchy spánku, všetky potraviny, ktoré sa zdajú byť v súvislosti s pokožku svetlice, predchádzajúcej liečby kožných-príznaky súvisiace s, užívanie steroidov, a účinky príznakov na školskej, kariéra, alebo spoločenského života. Niekedy, je nutné vykonať biopsiu kože alebo náplasť testovanie na zistenie, či kožné imunitný systém overreacts na určité chemikálie alebo konzervačné látky v telové krémy. Predbežná diagnóza atopickej dermatitídy môže byť v prípade, že pacient má tri alebo viac vlastností z každej z dvoch kategórií: hlavné rysy a drobné rysy. Niektoré z týchto vlastností sú uvedené v rámčeku nižšie.

Skin scratch / pichnutie testy (, Ktoré sa týkajú poškriabaniu alebo pichať kožu s ihlou, ktorá obsahuje malé množstvo podozrivé alergén) a krvné testy na vzdušné alergény všeobecne nie sú tak užitočné v diagnostike atopickej dermatitídy ako anamnézu a pozorné sledovanie príznakov. However, môžu príležitostne pomôcť lekár vylúčil alebo coVšak konkrétny alergén, ktoré by mohli byť považované za dôležité v diagnostike. Negatívne výsledky na kožné testy sú spoľahlivé a môžu pomôcť vylúčiť, že niektoré látky, ktoré spôsobujú kožné zVšak pacientovom. However, pozitívne kožné scratch / výsledky bodnutiu test je ťažké interpretovať u ľudí s atopickým ekzémom a sú často nepresné. V niektorých prípadoch, Ak typ dermatitídy je nejasný, krvné testy na kontrolu hladiny eozinofilov (typu bielych krviniek) alebo IgE (protilátok, ktorých úroveň je často vysoká atopickej dermatitídy) sú užitočné.
Hlavné a vedľajšie charakteristiky atopickej dermatitídy

Hlavné rysy

* Svrbenie
* Charakteristické vyrážky v miestach typické ochorenie (paže záhyby a za kolená)
* Chronická alebo opakovane sa vyskytujúce príznaky
* Osobná alebo rodinná anamnéza atopickej ochorenia (ekzém, alebo horúčka, astma)

Niektoré drobné rysy

* Raného veku na začiatku
* Suchý, drsné kože
* Vysoká hladina imunoglobulínu E (IgE), protilátka, v krvi
* Ichtyózy
* Hyper lineárne dlane
* Keratóza pilaris
* Rúk alebo nôh dermatitídu
* Cheilitis (suché alebo podráždené pery)
* Bradavky ekzém
* Náchylnosť k infekcii kože
* Pozitívny alergie kožné testy