Lekárstvo


Čo sú to autoimúnne ochorenia?

Autoimunitné ochorenia sú podmienky, v ktorých je porucha imunitného systému charakterizované abnormálne produkciu protilátok (auto-protilátok) namierené proti tkaniva v tele. Autoimunitné ochorenia typicky rys zápal rôznych tkanivách tela. Anas sa nachádzajú u pacientov s radom rôznych autoimunitných ochorení, ako je systémový lupus erythematosus, Sjögrenov syndróm, reumatoidnej artritídy, polymyozitida, sklerodermie, Hashimoto je tyreoiditida, mladých diabetes mellitus, Addison choroba, vitiligo, perniciózní anémia, glomerulonefritídy, a pľúcnej fibrózy. Anas možno nájsť aj u pacientov s podmienkami, ktoré nie sú považované za klasické autoimunitné ochorenie, ako je chronická infekcia a rakovina.

Aké ďalšie podmienky spôsobujú Anas sa má vyrábať?

Anas možno vyrábať u pacientov s infekciou (vírus alebo baktéria), ochorenie pľúc (Primárnej pľúcnej fibrózy, pľúcnej hypertenzie), ochorenia zažívacieho ústrojenstva (ulcerózna kolitída, Crohnova choroba, primárna biliárna cirhóza, Alkoholické ochorenia pečene), hormonálne ochorenia (Hashimoto je autoimunitné tyreoiditidy, Grave choroba), krvné choroby (Idiopatická trombocytopenická purpura, hemolytická anémia), rakoviny (melanóm, prsia, krútiť, oblička, vaječníkov a ďalšie), kožné ochorenia (psoriáza, pemphigus), rovnako ako u starších osôb a ľudia s rodinnou anamnézou reumatických chorôb.

Čo sú Antinukleárne protilátky?

Máme zvyčajne protilátky v krvi, ktoré odpudzujú útočníkmi do nášho tela, ako vírus a baktérií mikróbov. Antinukleárne protilátky (Anas) sú nezvyčajné protilátky, zistiteľné v krvi, , Ktoré majú schopnosť sa viazať na určité štruktúry v jadre buniek. Jadro je najvnútornejšie jadro vnútri bunky tela a obsahuje DNA, základný genetický materiál. Anas sa vyskytujú u pacientov, ktorých imunitný systém môže byť náchylný spôsobiť zápal proti svojej vlastnej telesné tkanivá. Protilátok, ktoré sú namierené proti niečí vlastné tkanivá sa označujú ako protilátky auto-. Sklon k imunitný systém k práci proti svojej vlastnej telo je len autoimunita. Anas naznačujú možný výskyt autoimunita a poskytovať, preto, indikáciou k lekárovi, aby zvážil možnosť autoimunitných ochorení.