Lekárstvo


Čo sú anabolické steroidy?

“Anabolické steroidy” je známe meno pre syntetické látky, vzťahujúce sa na mužské pohlavné hormóny (g, testosterón). Oni podporujú rast svalov (anabolické účinky) a vývoj mužských pohlavných znakov (androgénny účinky) v oboch mužov a žien. Termín “anabolické steroidy” sa bude používať po celú túto správu, pretože jeho vedomosti, hoci poriadny termín pre tieto zlúčeniny je “anabolické androgénne steroidy-.”

Anabolické steroidy boli vyvinuté v neskorých 1930 predovšetkým na liečbu hypogonadizmom, stav, v ktorom semenníkoch nevytvárajú dostatok testosterónu pre normálny rast, rozvoj, a sexuálne fungovanie. Primárne lekárske použitia týchto látok sú na liečbu oneskorenej puberty, u niektorých typov impotencia, a plytvanie tela spôsobené infekciou HIV alebo inými chorobami.

Počas 1930, Vedci zistili, že anabolické steroidy môžu uľahčiť rast kostrových svalov u laboratórnych zvierat, čo viedlo k zneužitiu zlúčenín najprv kulturisti a vzpierači a potom športovci v iných športových. Steroidné zneužitia stali tak rozšíreným javom v atletike, ktoré môže ovplyvniť výsledok športových súťaží.

Nedovolenej steroidy sú často predávané v telocvičniach, súťaže, a prostredníctvom operácií zásielkového obchodu potom, čo bol pasovaný do tejto krajiny. Najviac nelegálneho steroidy v Spojených štátoch, sú pašované z krajín, ktoré nevyžadujú predpis pre nákup steroidov. Steroidy sú tiež ilegálne odklonenej z USA. lekárňach alebo syntetizované v tajnej laboratória.

Vnímaná škodlivosť užívania steroidov v 12.-zrovnávače

Čo sú steroidné doplnky?

V Spojených štátoch, doplnky, ako sú tetrahydrogestrinone (THG) a androstenedione (názov ulice “Andro”) skôr by mohli byť legálne zakúpiť bez lekárskeho predpisu prostredníctvom mnohých komerčných zdrojov, vrátane obchodoch so zdravou výživou. Steroidné doplnky môže byť transformovaný na testosterón alebo podobnú látkou v tele. Menej je známe o vedľajších účinkov steroidných doplnkov, ale ak veľké množstvo týchto látok podstatne zvýši hladina testosterónu v tele, potom tiež môžu produkovať rovnaké vedľajšie účinky ako anabolické steroidy samy. Nákup týchto doplnkov, s výraznou výnimkou dehydroepiandrosterone (DHEA), prešla do ilegality po priechode v 2004 zmien Riadil akt substancií.
Najčastejšie zneužívaným steroidy
Ústne steroidy Injekčné steroidy
Anadrol (oxymetholone)
Oxandrin (oxandrolone)
Dianabol. (methandrostenolone)
Winstrol. (stanozolol) Deca-Durabolin (nandrolon dekanoát)
Durabolin (nandrolon phenpropionate)
Depo-testosterón (testosterónu cypionate)
Rovnováha (nález undecylenate)
Tetrahydrogestrinone (THG)