Lekárstvo


Aké ošetrenie sú účinné pre anabolický steroid zneužívania?

Niekoľko štúdií liečby pre anabolický steroid zneužívania boli vykonávané. Súčasné poznatky sú z veľkej časti založená na skúsenostiach z malého počtu lekárov, ktorí pracovali u pacientov podstupujúcich steroidy stiahnutie. Lekári zistili, že podporná liečba je dostačujúca v niektorých prípadoch. Pacienti sú vzdelaní o tom, čo sa môže vyskytnúť pri odstúpení od zmluvy a sú hodnotené na samovražedné myšlienky. Ak sú príznaky závažné alebo dlhotrvajúce, lieky alebo hospitalizáciu môže byť potrebné.

Niektoré lieky, ktoré boli použité na liečbu steroidmi stiahnutie obnoviť hormonálny systém po jeho prerušenia od steroidov zneužitia. Iné lieky sa zameriavajú na špecifické príznaky z vysadenia-napríklad, antidepresív na liečbu depresie a bolesti hlavy analgetiká a svalov a kĺbov.

Niektorí pacienti vyžadujú pomoc nad rámec farmakologickej liečbe abstinenčných príznakov, a sú liečení behaviorálna terapia.

Sú anabolické steroidy návykové?

Neurčené percento steroidných delikventov sa môže stať závislý na liekoch, ako o tom svedčí ich pokračujúce zneužívanie cez fyzické problémy a negatívne dopady na sociálne vzťahy. Tiež, steroidné závislí zvyčajne trávi veľké množstvo času a peňazí získavanie liekov, čo je ďalšou známkou toho, že môžu byť závislý. Jedinci, ktorí zneužívajú steroidy môžu zažiť abstinenčné príznaky po prerušení užívania steroidov, ako sú zmeny nálady, únava, nepokoj, strata chuti do jedla, nespavosť, znižuje sexuálny apetít, a steroidných chute. Najnebezpečnejší z abstinenčných príznakov je depresia, pretože to niekedy vedie k pokusu o samovraždu. Ak sa nelieči, niektoré depresívne príznaky spojené s anabolických steroidov odstúpenie boli známe pretrvávať po dobu jedného roka alebo viac po násilník prestane užívať lieky.