Lekárstvo


Liečba pacientov s rakovinou análneho.

Existujú rôzne typy liečby pre pacientov s rakovinou análneho.

Rôzne typy liečby sú k dispozícii pre pacientov s rakovinou análneho. Niektoré výkony sú štandardné (používaných v súčasnosti ošetrenie), a niektoré sú testované v klinických štúdiách. Liečba klinickej štúdie je výskumná štúdia by malo prispieť k zlepšeniu súčasnej liečby, alebo získať informácie o nových spôsobov liečby pre pacientov s rakovinou. Pri klinických štúdií ukazujú, že nová liečba je lepšia ako štandardná liečba, nová liečba môže stať štandardnú liečbu. Pacienti môžu chcieť myslieť na účasť v klinickej štúdii. Niektoré klinické štúdie sú prístupné iba pre pacientov, ktorí nemajú začali liečbu.

Tri typy štandardnej liečbe sú využívané:

Radiačná liečba

Radiačná terapia je liečba rakoviny, ktorá používa high-energy X-ray alebo iných druhov žiarenia zabiť rakovinové bunky. Existujú dva typy rádioterapie. Vonkajšie rádioterapie používa stroj mimo telo zaslať žiarenia smerom k rakovine. Vnútorné rádioterapie používa rádioaktívne látky uzavreté v ihličia, semená, drôty, alebo katétre, ktoré sú umiestnené priamo v alebo v blízkosti prsníka. Spôsob, akým rádioterapie je daná, závisí od typu a štádiu rakoviny liečený.

Chemoterapie

Chemoterapia je liečba rakoviny, ktorá používa lieky na zastavenie rastu nádorových buniek, buď tým, že zabije bunky alebo zastavením bunky z delenia. Keď je chemoterapia prijatá ústami či injekčne do žily alebo svalu, lieky do krvného obehu a môže dosiahnuť nádorové bunky v celom tele (systémová chemoterapia). Ak je chemoterapia umiestnený priamo do chrbtice, varhany, alebo telových dutín, ako je brucho, lieky postihujú hlavne nádorové bunky v týchto oblastiach (regionálna chemoterapia). Spôsob, akým chemoterapia je uvedený závisí od typu a štádiu rakoviny liečený.

Chirurgia

* Miestne resekcia: Chirurgický zákrok, v ktorom je nádor rez od riti spolu s niektorými zdravého tkaniva okolo toho. Miestne resekcia môžu byť použité v prípade, že rakovina je malý a má nerozšírilo. Tento postup môže ušetriť zvierača svaly, takže pacient môže ešte kontrolovať pohyby čriev. Nádory, ktoré sa vyvíjajú v dolnej časti konečníka môžu často byť odstránené s miestnymi resekcia.

* Abdominoperineální resekcia: Chirurgický zákrok, v ktorom konečníka, konečník, a časť sigmatu budú odstránené rez sa vykonáva v oblasti brucha. Lekár šije konca čreva k otvoreniu, nazýva stoma, sa na povrchu brucha, takže telo odpad je možné zbierať v jedno vrecia von z tela. To sa nazýva kolostómiu. Lymfatických uzlín, ktoré obsahujú rakoviny môže tiež byť odstránené počas tejto operácie.

Anal operácii zhubného nádoru s kolostómiu. Anus, konečník, a časť hrubého čreva, sú odstránené, stoma je vytvorený, a kolostómiu taška sa pripája k stoma.
Anal operácii zhubného nádoru s kolostómiu. Anus, konečník, a časť hrubého čreva, sú odstránené, stoma je vytvorený, a kolostómiu taška sa pripája k stoma.

Po vírus ľudského imunodeficiencie môže ovplyvniť liečbu rakovinu konečníka.

Liečby rakoviny môže ďalej poškodiť už oslabený imunitný systém u pacientov, ktorí majú vírus ľudského imunodeficiencie (HIV). Z tohto dôvodu, Pacienti, ktorí majú análny rakoviny a HIV sú zvyčajne liečení nižších dávok protirakovinových liekov a žiarenia než u pacientov, ktorí nemajú HIV.

Nové typy liečby sú testované v klinických štúdiách.

Toto zhrnutie časť opisuje liečby, ktoré sú študované v klinických štúdiách. Môže neuvádza každý nový liečenie študoval. Informácie o klinických štúdiách je k dispozícii na webe NCI webe.

Radiosensitizers

Radiosensitizers sú lieky, ktoré nádorové bunky oveľa citlivejší na rádioterapiu. Kombinácia rádioterapia s radiosensitizers môžu zabiť viac nádorových buniek.

Pacienti môžu chcieť myslieť na účasť v klinickej štúdii.

U niektorých pacientov, účasť v klinickej štúdii môže byť najlepšou voľbou liečby. Klinické štúdie sú súčasťou procesu výskumu rakoviny. Klinické štúdie sa vykonávajú sa zistiť, či novej liečby rakoviny sú bezpečné a účinné alebo lepšia ako štandardná liečba.

Mnohé z dnešných štandardných spôsobov liečby rakoviny, sú založené na predchádzajúcich klinických skúšok. Pacienti, ktorí sa podieľajú na klinickom hodnotení, môže dostať štandardná liečba, alebo musí byť medzi prvými, ktorí dostávajú nové liečby.

Pacienti, ktorí sa podieľajú na klinických štúdiách tiež prispieť k zlepšeniu spôsobu rakoviny budú spracované v budúcnosti. Dokonca aj keď klinických štúdiách neviedla k účinnej nových liečebných, často odpovedať dôležité otázky a pomôže presunúť výskum vpred.

Pacienti môžu vstúpiť klinických skúšok pred, počas, alebo po začatí liečby rakoviny.

Niektoré klinické štúdie zahŕňajú len u pacientov, ktorí ešte nedostali žiadnu liečbu. Iné testy test liečbe pacientov, ktorých rakovina nezlepšili. Existujú tiež klinických štúdií, ktoré testujú nové spôsoby, ako zastaviť rakovinu z opakujúcich sa (vracia) alebo zníženie vedľajších účinkov liečby rakoviny.

Klinické štúdie prebiehajú v mnohých častiach krajiny. Pozrite sa na možnosti liečby oddiel, ktorý nasleduje za odkazy na aktuálnu liečbu klinických štúdiách. Tie boli získané z klinických štúdií NCI databázy.

Následná-up skúšky môžu byť potrebné.

Niektoré z testov, ktoré boli vykonané pre diagnostiku rakoviny alebo zistiť fáze rakoviny môže opakovať. Niektoré testy sa bude opakovať, aby bolo vidieť, ako dobre je liečba pracovné. Rozhodnutie o tom, či bude pokračovať, zmena, alebo ukončenie liečby môžu byť na základe výsledkov týchto testov. To sa niekedy nazýva re-staging.

Niektoré testy budú aj naďalej vykonávať čas od času po ošetrení skončil. Výsledky týchto testov možno preukázať, či sa váš stav zmenil, alebo ak rakovina sa opakovali (vrátiť sa). Tieto testy sú niekedy nazýva následné-Up skúšok alebo check-up.