Lekárstvo


Čo môže moču show?

Moču môže zverejniť dôkazy o ochoreniach, dokonca aj niektoré, ktoré neboli spôsobené významné príznaky. Preto, moču bežne súčasťou bežnej zdravotnej skríning.

Moču je tiež veľmi užitočné, že test môže byť nariadené váš lekár z určitých dôvodov. Moču sa bežne používa k diagnostike močových ciest alebo obličiek infekcie, na vyhodnotenie príčin zlyhania obličiek, na obrazovku pre progresiu niektorých chronických ochorení, ako diabetes mellitus a vysoký krvný tlak (hypertenzia).

To tiež môže byť použitý v kombinácii s ďalšími testami k diagnostike niektorých ochorení. Príklady tohto zahŕňajú obličkové kamene, zápal obličiek (glomerulonefritídy), alebo svalu break členenie (rabdomyolýza).

Výklad moču zvyčajne založená na preskúmaní všetkých zložiek test, ako aj klinické príznaky a príznaky pacienta.

Čo je to moču?

Moču je proste analýzu moču. Je to veľmi časté test, ktorý môže byť vykonaná v mnohých zdravotníckych zariadeniach vrátane kancelárií lekárov, urgentná starostlivosť, laboratóriá, a nemocníc.

To sa vykonáva pomocou výberu vzorky moču z pacienta do vzorky cup. Zvyčajne len malé množstvá (10-15 ml's) môžu byť požadované pre testovanie moču.