Lekárstvo


Čo sa stane potom, čo príznaky začať?

Existujú tri možné výsledky:

1. Príznaky a symptómy môžu byť mierne a vymiznú spontánne, alebo musí byť rýchlo ukončená podaním liekov núdze. V tomto výsledku, príznaky nie sú následne opakovať z tejto konkrétnej expozície.

2. Po počiatočnom zlepšení, symptómy sa môžu opakovať v 4 na 12 hodín (neskoré fázy reakcie) a vyžadujú ďalšiu liečbu a starostlivým sledovaním. Nedávne dôkazy naznačujú, že neskorú fázu reakcia nastáva v menej ako 10% prípadov.

3. Konečne, reakcie môžu byť perzistentné a prísnejšie, čo si vyžaduje intenzívnu lekársku starostlivosť a hospitalizáciu. To môže nastať až 20% doby s určitými expozíciami.

Adrenalín, ktorý je tiež známy ako “adrenalín,” Je a lieky, ktoré vystupuje okamžite spôsobí, že krvné cievy, aby uzavrela zmluvu, a tým bráni úniku kvapaliny. Je to jeden z liekov často používané na liečbu anafylaxie. Adrenalín tiež pomáha relaxovať priedušiek, a tým zmierňuje ťažkosti s dýchaním. To tiež znižuje žalúdočné kŕče a zastaví svrbenie a žihľavku. Ešte dôležitejšie je, adrenalín pomáha zabrániť prepusteniu ďalších mediátorov alergickej reakcie. Okrem adrenalínu, ostatné lieky a IV tekutiny a kyslík bude pravdepodobne podávať aj. Voľba intervencií bude závisieť od závažnosti reakcie sa u pacienta objavia.

Existujú nejaké poruchy, ktoré sa objavujú podobné anafylaxia?

Niekoľko poruchy sa môžu objaviť podobné anafylaxia. Mdloby (vaso-vagové reakcie) je reakcia, ktorá je s najväčšou pravdepodobnosťou k zámene s anafylaxia. Najdôležitejšie rozdiely sú také, že v mdloby epizóde, zasiahnutá osoba má pomalý pulz, vychladnúť a bledú pokožku, a žiadna žihľavka alebo dýchacie ťažkosti. Iné podmienky, ako je srdcový infarkt, krvné zrazeniny do pľúc, septický šok, a záchvaty paniky môže byť zamenený s anafylaxia.