Lekárstvo


Aké sú príznaky nádoru mozgu dospelých?

Lekár by mal byť videný v prípade, že tieto príznaky sa objavujú:

* Časté bolesti hlavy.

* Zvracanie.

* Strata chuti do jedla.

* Zmeny v nálade a osobnosti.

* Zmeny v schopnosti uvažovať a učiť sa.

* Záchvaty.

Aké testy sa používajú na nájdenie a diagnostike dospelých nádory na mozgu?

Testy, ktoré preveria mozgu a miechy sa používajú na detekciu (nájsť) dospelý nádor na mozgu. Nasledujúce testy a postupy sa môžu použiť:

* CT scan (CAT scan): Postup, ktorý umožňuje rad podrobných snímkov z oblastí vo vnútri tela, odobraté z rôznych uhlov. Obrázky sú na počítači v súvislosti s x-ray zariadenia. Farbivo, môže byť aplikovaná do žily alebo prehĺtať pomôcť orgánov alebo tkanív ukázať viac jasne. Tento postup sa tiež nazýva počítačová tomografia, počítačovej tomografie, alebo počítačovej tomografie axiálne.

* MRI (magnetickou rezonanciou): Postup, ktorý využíva magnet, rádiové vlny, a počítač, aby sa séria podrobných snímok mozgu a miechy. Látka s názvom gadolínium je vstrekne do pacienta cez žily. Gadolínium zhromažďuje okolo rakovinových buniek, takže sa zobrazujú jasnejšie z obrázku. Tento postup sa tiež nazýva nukleárna magnetická rezonancia (NMRI).

Dospelý nádor na mozgu je diagnostikovaná a odstránený v chirurgii. Ak je nádor na mozgu, je podozrenie na, biopsia sa vykonáva odstránením časti lebky a pomocou ihly odstrániť vzorku mozgového tkaniva. Patológ názory tkanivo pod mikroskopom sa pozrieť na nádorové bunky. Ak rakovinové bunky sú nájdené, lekár odstrániť čo najviac nádorových ako bezpečne dá počas jednej operácii. MRI môže byť vykonané určiť prípadné nádorové bunky zostanú po operácii. Testy sa vykonáva tiež zistiť stupeň nádoru.