Lekárstvo


Aký je stupeň nádoru?

Stupeň nádoru odkazuje sa na ako abnormálne rakovinové bunky vzhľad pod mikroskopom a ako rýchlo nádor pravdepodobne rast a šírenie. Patológ určí stupeň nádoru za použitia tkaniva odobraté na biopsiu. Nasledujúce triedenie systém môže byť použitý pre dospelých nádory na mozgu:

Trieda I

Nádor rastie pomaly, sa bunky, ktoré vyzerajú podobne ako normálne bunky, a len zriedka sa šíri do okolia tkanív. Je možné odstrániť celý nádor chirurgicky.

Stupeň II

Nádor rastie pomaly, ale môže šíriť do okolia tkaniva a môžu sa stať vyššia-klasifikovať nádor.

Trieda III

Nádor rastie rýchlo, sa pravdepodobne bude šíriť do okolia tkaniva, a nádorové bunky vyzerajú veľmi líši od normálnych buniek.

Trieda IV

Nádor rastie veľmi agresívne, sa bunky, ktoré vyzerajú veľmi líšia od normálnych buniek, a je ťažké sa na liečbu úspešne.

Šance na zotavenie (prognóza) a výber liečby závisí na type, stupeň, a umiestnenie nádoru, a či sa nádorové bunky zostanú po operácii a / alebo rozšírilo aj do iných častí mozgu.

Typy dospelých mozgových nádorov

Rozsahu alebo šírenie rakoviny je zvyčajne popisovaný ako fáza. Neexistuje žiadny štandard predstavovať systém pre nádory na mozgu. Primárne nádory na mozgu sa môže šíriť vo centrálneho nervového systému (mozgu a miechy), ale len zriedka šíri do iných častí tela. Pri liečbe, nádory na mozgu sú triedené podľa typu bunky, v ktorej nádor začal, umiestnenie nádoru v centrálnom nervovom systéme, a stupeň nádoru.

Typy dospelých mozgových nádorov zahŕňať nasledujúce:

Mozgový kmeň gliomas

Ide o nádory, ktoré tvoria v mozgovom kmeni, časti mozgu spojené s miechou. Oni sú často vysoko-klasifikovať. Mozgového kmeňa gliomas, ktoré sú high-trieda alebo šírenie široko skrz mozgovým kmeňom sú ťažko liečiteľné úspešne. Aby nedošlo k poškodeniu zdravej mozgového tkaniva, mozgového kmeňa gliomy je zvyčajne diagnostikovaná bez biopsie.

Pineal Astrocytic Tumor

Pineal nádory forme alebo v jej blízkosti epifýza. Epifýza je malý orgán v mozgu, ktorá produkuje hormón melatonín, látka, ktorá pomáha kontrolovať naše spánku a bdenia cyklus. Existuje niekoľko druhov pineal nádorov. Pineal astrocytic nádory sú astrocytomas, ktoré sa vyskytujú v pineal regióne a môžu byť akékoľvek triedy.

Pilocytic astrocytom (trieda I)

Astrocytomas sú nádory, ktoré začínajú v mozgovej bunky zvané astrocyty. Pilocytic astrocytomas rastú pomaly a zriedkavo sa rozšíri do tkaniva okolo nich. Tieto nádory sa vyskytujú najčastejšie u detí a mladých dospelých. Obvykle je možné úspešne liečiť.

Difúzna astrocytom (trieda II)

Difúzne astrocytomas rastú pomaly, ale často šíri do okolia tkanív. Niektoré z nich pokrok do vyššej platovej triedy. Tie sa vyskytujú najčastejšie u mladých dospelých.

Anaplastický astrocytom (trieda III)

Anaplastického astrocytomas sa tiež nazýva malígny astrocytomas. Oni rýchlo rast a šírenie do okolia tkanív. Nádorových buniek vzhľad odlišný od normálnych buniek. Priemerný vek pacientov, u rozvojových anaplastický astrocytomas je 41 rokov.

Glioblastomu (trieda IV)

Glioblastomas sú malígny astrocytomas, ktoré rastú a šíria agresívne. Bunky vyzerajú veľmi líši od normálnych buniek. Glioblastoma je tiež nazývaný glioblastóm multiforme alebo stupeň IV astrocytom. Tie sa vyskytujú najčastejšie u dospelých vo veku 45 a 70 rokov.

Oligodendroglial Nádory

Oligodendroglial nádory začnú v mozgu, buniek nazývaných oligodendrocytů, , Ktoré podporujú a vyživujú nervové bunky. Stupňa oligodendroglial nádorov zahŕňať nasledujúce:

* Oligodendroglioma (trieda II): Oligodendrogliomas je pomalý-rastúce nádory s bunkami, ktoré vyzerajú úplne rovnako ako normálne bunky. Tieto nádory sa vyskytujú najčastejšie u pacientov vo veku 40 a 60 rokov.

* Anaplastického oligodendroglioma (trieda III): Anaplastického oligodendrogliomas rastú rýchlo a bunky vyzerajú veľmi odlišné od normálnych buniek.

Zmiešané gliomas

Zmiešané gliomas sú nádory na mozgu, ktoré obsahujú viac ako jeden typ buniek. Prognóza je ovplyvnené typom buniek s najvyšší stupeň je obsiahnutý v nádore.

* Oligoastrocytoma (trieda II): Oligoastrocytomas je pomalý-rastúce nádory zložené z buniek, ktoré vyzerajú ako astrocytů a oligodendrocytů.

* Anaplastického oligoastrocytoma (trieda III): Jedná sa o vyššiu-klasifikovať oligoastrocytomas. Priemerný vek pacientov, u rozvojových anaplastický oligoastrocytomas je 45 rokov.

Ependymal Nádory

Ependymal nádory zvyčajne začína v bunkách, ktoré lemujú priestor v mozgu a okolo miechy. Tieto priestory obsahujú cerebrospinálny mok, tekutinu, ktorá vankúšov a chráni mozog a miechu. Stupňa ependymal nádorov zahŕňať nasledujúce:

* Triedy I a triedy II ependymomas: Tieto ependymomas rastú pomaly a majú bunky, ktoré vyzerajú veľmi podobne ako normálne bunky. Oni môžu často byť odstránený úplne chirurgia.

* Anaplastického ependymoma (trieda III): Anaplastického ependymomas rastú veľmi rýchlo.

Meduloblastomu (trieda IV)

Medulloblastomas sú mozgové nádory, ktoré začína v spodnej zadnej časti mozgu. Oni sú tvorené od abnormálne mozgové bunky vo veľmi skorom štádiu vývoja. Medulloblastomas sú zvyčajne u detí a mladých dospelých vo veku 21 a 40 rokov. Tento druh rakoviny môže šíriť z mozgu do chrbtice cez cerebrospinálny mok.

Pineal parenchýmu Nádory

Pineal parenchýmu nádory podobe z parenchymálních buniek alebo pinocytes, bunky, ktoré tvoria väčšinu epifýza. Tieto sa líšia od pineal astrocytic nádorov, , Ktoré sú astrocytomas, ktoré tvoria v tkanive, ktorá podporuje epifýza. Stupňa pineal parenchýmu nádorov zahŕňať nasledujúce:

* Pineocytomas (trieda II): Pineocytomas je pomalý-rastúci pineal nádory, ktoré sa vyskytujú najčastejšie vo veku dospelých 25 na 35.

* Pineoblastomas (trieda IV): Pineoblastomas sú zriedkavé a vysoko malígny. Oni zvyčajne vyskytujú u detí.

Meningeálne Nádory

Meningeálne nádory tvoria v plienok, tenké vrstvy tkaniva, ktoré pokrývajú mozgu a miechy. Druhy meningeálne nádory patria nasledujúce:

* Stupeň I meningiom: Meningeom sú najčastejšie nádor meningeálne. Stupeň 1 meningeom je pomalý-rastúce a benígne. Oni sú nájdenie najčastejšie u žien.

* Triedy II a III meningiomů a hemangiopericytomas: Ide o zriedkavé malígne meningeálne nádory. Rastú rýchlo a je pravdepodobné, že rozširovanie na území mozgu a miechy. Stupeň III meningiomy sú častejšie u mužov. Hemangiopericytomas často vracajú po liečbe a väčšina z nich šíri do iných častí tela.

Zárodočné bunky nádoru

Germinální nádory vznikajú zo zárodočných buniek, bunky, ktoré sú určené na tvoria spermie v semenníkoch alebo vajec vo vaječníkoch. Tieto bunky môžu cestovať do iných častí tela a tvoria nádory. Typy zárodočné bunky nádorov patrí germinomas, embryonálne karcinómy, choriocarcinomas, a teratomů. Môžu sa vyskytnúť kdekoľvek v tele a môže byť benígne alebo malígne. V mozgu, zvyčajne tvoria v centre, v blízkosti epifýza, a môže sa šíriť do iných častí mozgu a miechy. Väčšina germinální nádory sa vyskytujú u detí.

Kraniofaryngeomem (trieda II)

Craniopharyngiomas sa vyskytujú v sellar oblasti mozgu, v blízkosti hypofýzu. Hypofýzy je malý orgán o veľkosti hrachu, sa nachádza na spodnej časti mozgu. Táto žľaza kontroluje veľa telesných funkcií, najmä rast. U dospelých, Tieto nádory sa vyskytujú najčastejšie po dosiahnutí veku 50 rokov. Craniopharyngiomas možno stlačením tlačidla na životne dôležité mozgového tkaniva a spôsobujú symptómy sa objaví. Nádory môžu tiež blokovať moku v mozgu a spôsobiť opuch. Prognóza je dobrá pre craniopharyngiomas, ktoré sú úplne odstránené v chirurgii.

Tumorov hypofýzy objaviť aj v tomto regióne.

Opakujúce dospelých nádor na mozgu

Opakujúce sa dospelý mozgový nádor je nádor, ktorý sa znovu objavili (vrátiť sa) potom, čo bolo s ním zaobchádzalo. Dospelý nádory na mozgu často opakovať, niekedy mnoho rokov po prvom tumor. Nádor sa môže vrátiť v mozgu alebo v iných častiach tela.

Metastatické nádory na mozgu

Druhy rakoviny, ktoré bežne šíria do mozgu sú rakovinu pľúc, prsia, neznáma primárnej stránky, melanóm, a hrubého čreva. Približne polovica metastatické nádory miechy sú spôsobené rakovinou pľúc.

Prognóza závisí od nasledujúcich:

* Či je pacient mladší ako 60 rokov.

* Či už je menej ako 3 nádory v mozgu a / alebo miechy.

* Umiestnenie nádorov v mozgu a / alebo miechy.

* Ako dobre reaguje na liečbu nádorov.

* Či primárny nádor rastie alebo šírenie.

Prognóza je lepšia pre mozgových metastáz z rakoviny prsníka, než od iných typov primárnych rakoviny.

Prognóza je horšia pre mozgových metastáz z rakoviny hrubého čreva.