Lekárstvo


Ako sa dospelý mozog zaobchádza nádorov?

Rôzne typy liečby sú k dispozícii pre pacientov s nádorom mozgu dospelých. Niektoré výkony sú štandardné (používaných v súčasnosti ošetrenie), a niektoré sú testované v klinických štúdiách. Pred začatím liečby, pacienti môžu chcieť premýšľať o účasti v klinickej štúdii. Liečba klinickej štúdie je výskumná štúdia by malo prispieť k zlepšeniu súčasnej liečby, alebo získať informácie o nových spôsobov liečby pre pacientov s rakovinou. Pri klinických štúdií ukazujú, že nová liečba je lepšia ako štandardná liečba, nová liečba môže stať štandardnú liečbu.

Tri typy štandardnej liečbe sú využívané.

1. Chirurgia: Chirurgia je používaný, ak je to možné, na liečbu dospelých nádor na mozgu, ako je opísané v časti Opis tohto prehľadu.

2. Radiačná liečba: Radiačná terapia je liečba rakoviny, ktorá používa high-energy X-ray alebo iných druhov žiarenia zabiť rakovinové bunky. Existujú dva typy rádioterapie. Vonkajšie rádioterapie používa stroj mimo telo zaslať žiarenia smerom k rakovine. Vnútorné rádioterapie používa rádioaktívne látky uzavreté v ihličia, semená, drôty, alebo katétre, ktoré sú umiestnené priamo v alebo v blízkosti prsníka. Spôsob, akým rádioterapie je daná, závisí od typu a štádiu rakoviny liečený.

3. Chemoterapie: Chemoterapia je liečba rakoviny, ktorá používa lieky na zastavenie rastu nádorových buniek, buď tým, že zabije bunky alebo zastavením bunky z delenia. Keď je chemoterapia prijatá ústami či injekčne do žily alebo svalu, lieky do krvného obehu a môže dosiahnuť nádorové bunky v celom tele (systémová chemoterapia). Ak je chemoterapia umiestnený priamo do chrbtice, varhany, alebo telových dutín, ako je brucho, lieky postihujú hlavne nádorové bunky v týchto oblastiach (regionálna chemoterapia). Rozpúšťanie doska môže byť použitá na doručenie protinádorové lieky priamo do miesta nádoru mozgu potom, čo bol nádor chirurgicky odstránený. Spôsob, akým chemoterapia je uvedený závisí od typu a štádiu rakoviny liečený.

Aké sú metastatické nádory na mozgu?

Často, nádorov v mozgu začali niekde inde v tele a rozpätia (metastazovat) do mozgu. Títo sú nazývaní metastatické nádory na mozgu.

Čo sú to dospelý nádory na mozgu?

Dospelý nádory na mozgu sú choroby, ktoré rakovinu (zhubný) bunky začnú rast v tkanivách mozgu. Mozog kontroluje pamäť a učenie, zmysly (sluch, pohľad, zápach, chuť, a dotykové), a emócie. To tiež riadi iné časti tela, vrátane svalov, orgány, a ciev. Nádory, že štart v mozgu sa nazývajú primárne nádory na mozgu.