Lekárstvo


Nemožno dosť železa spôsobiť anémiu?

Absolútne! To je preto, že železo je hlavnou zložkou hemoglobínu a je podstatné pre jeho správnej funkcii. Chronická strata krvi z akéhokoľvek dôvodu, je hlavnou príčinou nízkej hladiny železa v tele, ako to vyčerpáva telesné zásoby železa kompenzovať pokračujúci straty železa. Anémie, ktorá je vzhľadom k nízkej hladinu železa sa nazýva anémia z nedostatku železa. Nedostatok železa je veľmi častou príčinou chudokrvnosti.

Ženy sú častejšie ako muži, že anémia z nedostatku železa v dôsledku straty krvi každý mesiac cez normálne menštruácie. Toto je všeobecne bez väčších príznakov, strata krvi, je pomerne malý a dočasný.

Anémia z nedostatku železa môže byť tiež spôsobené malým opakované krvácanie l, napríklad z rakovinu hrubého čreva alebo žalúdočné vredy. Krvácanie žalúdočné vredy, ktoré môžu alebo nesmú byť vyvolaný liekmi dokonca veľmi časté over-the-counter lieky ako aspirín a ibuprofén (Advil, Motrin). U dojčiat a malých detí, anémia z nedostatku železa je najčastejšie spôsobené stravou chýba železo.

Výklad CBC môže viesť k stopy navrhnúť tento typ anémie. Napríklad, anémia z nedostatku železa sa zvyčajne prezentuje s nízkou stredného objemu (microcytic anémia) Okrem nízkej hladiny hemoglobínu.

Čo si o akútnej (náhly) strata krvi ako príčina anémie?

Akútna strata krvi z vnútorné krvácanie (od krvácajúci vred) alebo vonkajšie krvácanie (od trauma) môže produkovať anémia v úžasne krátkom čase. Tento typ anémie by mohlo viesť k závažnej príznaky a dôsledky, pokiaľ nie sú riešené okamžite.