Lekárstvo


Aké sú ďalšie príčiny anémie?

Niektoré z najčastejších príčin sú:

* Vitamín B12 nedostatok môže spôsobiť perniciózní anémie. Tento typ anémie sa môže stať u ľudí, ktorí nie sú schopní absorbovať vitamín B12 od ich čriev v dôsledku niekoľkých dôvodov:

o striktné vegetariáni, ktorí nemôžu byť s dostatočnou vitamínové doplnky, alebo

o dlhodobý alkoholikov.

To zvyčajne spôsobuje makrocytárna (velkobuněčný objem) anémia. Vitamín B12, spolu s kyselinou listovou, je zapojený do tvorby heme molekula, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou hemoglobínu. Kyseliny listovej nedostatok môže byť vinníkom anémie. To môže byť tiež spôsobený nedostatočnou absorpčnou, pod-spotreba zelených, listová zelenina, a tiež dlhodobý ťažké užívania alkoholu.

* Tam môže byť ruptúra červených krviniek (hemolytická anémia) vzhľadom na protilátky lipnú na povrchu červených krviniek (napríklad, hemolytická choroba novorodenca a na mnohých ďalších podmienkach).

* Široký sortiment ochorenie kostnej drene môže spôsobiť anémiu.

o Napríklad, rakoviny, ktoré šíria (metastazovat) na kostnú dreň, alebo rakoviny kostnej drene (ako je leukémia alebo mnohopočetný myelóm) môže spôsobiť kostná dreň, aby nedostatočne produkciu červených krviniek, výsledkom anémia.

o Určité chemoterapiu rakoviny môže tiež spôsobiť poškodenie kostnej drene a zníženie produkcie červených krviniek, výsledkom anémia.

o niektorých infekcií sa môžu týkať kostnej drene a mať za následok poškodenie kostnej drene a anémiu.

o Nakoniec, U pacientov s zlyhaním obličiek, môže nedostatok hormónu potrebné podporovať normálne produkciu červených krviniek v kostnej dreni.

* Ďalšou častou príčinou vzniku anémie sa nazýva anémia chronických chorôb. To by mohlo nastať typicky u jedincov s dlhotrvajúcou chronické ochorenia.

* Niektoré lieky môžu spôsobiť anémiu v mnohých spôsoby.

* Vírus ľudského imunodeficiencie (HIV) a syndrómu získanej imunodeficiencie (AIDS) môže spôsobiť anémiu.