Lekárstvo


Známky a príznaky rázštep chrbtice

Príznaky rázštep chrbtice sa líši od človeka k človeku, v závislosti od typu. Často, jedinci s occulta mať žiadne vonkajšie známky poruchy. Uzavretá defekty neurálnej trubice sa často rozpoznaná čoskoro v živote v dôsledku abnormálne chumáč alebo chumáč vlasov, alebo malý jamku alebo materské znamienko na koži v mieste chrbtice malformácie.

Meningokéla a myelomeningokéla zvyčajne zahŕňajú tekutiny-naplnené SAC-viditeľné na back-vystupujúce z miechy. V meningokéla, vak môže byť pokrytý tenkou vrstvou kože, keďže vo väčšine prípadov myelomeningokéla, nie je vrstva kože pokrývajúce vaku a časť miechy tkaniva je obvykle vystavená.

Čo spôsobuje rázštep chrbtice?

Presná príčina rázštep chrbtice zostáva záhadou. Nikto nevie, čo narúša úplné uzavretie neurálnej trubice, spôsobujúce malformácie k rozvoju. Vedci podozrivý genetický, nutričné, a environmentálne faktory zohrávajú úlohu. Výskumy ukazujú, že nedostatočné príjem kyseliny listovej - vitamínu B Spoločného - v matkinom strave je kľúčovým faktorom pri vzniku spina bifida a ďalšie defekty neurálnej trubice. Prenatálne vitamíny, ktoré sú predpísané pre tehotné matky zvyčajne obsahujú kyselinu listovú, rovnako ako ostatné vitamíny.