Lekárstvo


Komplikácie rázštep chrbtice

Komplikácie rázštep chrbtice sa môže pohybovať od drobných fyzických problémov, až ťažkou fyzickou a duševnou postihnutia. Je dôležité si uvedomiť,, však, , Že väčšina ľudí sa rázštep chrbtice sú normálne inteligencie. Závažnosť určuje veľkosť a umiestnenie malformácie, tiež kožné kryty, tiež miechové nervy vystupujú z neho, a miechových nervov, ktoré sú zapojené. Všeobecne všetky nervy nachádza pod malformácie sú ovplyvnené. Preto, vyššej malformácie sa vyskytuje na zadnej strane, väčšie množstvo poškodenie nervov a strata svalovej funkcie a pocit.

Okrem straty citlivosti a ochrnutie, Ďalšie neurologické komplikáciou rázštep chrbtice je Chiari II malformácie-zriedkavé ochorenia (ale vyskytuje u detí s myelomeningokéla) , V ktorom z mozgového kmeňa a mozoček, alebo zadnú časť mozgu, vyčnievať smerom nadol do chrbticového kanála alebo krku. Tento stav môže viesť ku kompresii miechy a spôsobujú celý rad príznakov vrátane ťažkostí s kŕmením, prehĺtaní, a dýchanie; dusivý; a paže tuhosť.

Chiari II malformácie môže tiež viesť k zablokovaniu mozgovomiechového moku, spôsobuje stav nazývaný hydrocefalus, , Ktorý je abnormálne nahromadenie mozgovomiechového moku v mozgu. Mozgovomiechového moku je číra tekutina, ktorá obklopuje mozog a miechu. Nahromadenie tekutiny kladie škodlivý tlak na mozog. Hydrocefalus je bežne liečená chirurgicky implantuje skrat-duté trubice-v mozgu pre odvodnenie prebytočnej tekutiny do brucha.

Niektorí novorodenci s myelomeningokéla môže rozvinúť meningitis, infekcie v plienok. Meningitída môže spôsobiť poranenie mozgu a môžu byť life-threatening.

Deti sa tak myelomeningokéla a hydrocefalus môže mať poruchy učenia, vrátane problémy s platením pozornosti, problémy s jazykom a čítanie s porozumením, a problémy učenia matematiky.

Ďalšie problémy, ako je latex alergia, kožné problémy, gastrointestinálnych ochorení, a depresia sa môže objaviť ako deti sa rázštep chrbtice starnú.