Lekárstvo


Ako sa rázštep chrbtice liečených?

Nie je tam žiadny liek na rázštep chrbtice. Nervového tkaniva, ktoré je poškodené alebo stratené nemožno opraviť alebo vymeniť, ani nemôže fungovať, byť obnovené na poškodené nervy. Liečba závisí od typu a závažnosti ochorenia. Všeobecne, deti s ľahkou formou potrebu bez liečby, aj keď niektoré môžu vyžadovať chirurgický zákrok, ako rastú.

Medzi kľúčové priority pre liečbu myelomeningokéla sa na prevenciu infekcie z rozvojových cez vystavená nervy a tkanivo vady na chrbtici, a chrániť exponované nervy a konštrukcií z ďalšej trauma. Typicky, Dieťa narodené s rázštep chrbtice bude musieť operáciu ukončiť vadu a zabrániť infekcii alebo ďalšie trauma počas prvých niekoľkých dní života.

Lekári v poslednej dobe začali výkonu fetálna chirurgii na ošetrenie myelomeningokéla. Fetálna chirurgia-, ktoré sú vykonávané v maternici (do maternice)-Zahŕňa otvorenie matky brucha a maternice a šitie zavrel sa otvoria v rozvojových dieťaťa miechy. Niektorí lekári veria, že starší vada je opravené, lepší výsledok je pre dieťa. Hoci konanie nemožno obnoviť stratené neurologické funkcie, môže zabrániť ďalšej strate z vyskytujúce. Však, operácia je považovaná za experimentálnu a existujú riziká pre plod aj pre matku.

Hlavné riziká pre plod sú tie, ktoré by mohli nastať v prípade, že operácia stimuluje predčasného pôrodu, ako sú varhany nezrelosť, krvácanie do mozgu, a smrť. Riziká pre matku sú infekcie, krvný strata vedie k potrebe transfúzie, gestačný diabetes, a zvýšenie telesnej hmotnosti vzhľadom na lôžku.

Ešte, dávky plodu chirurgia sú sľubné, a zahŕňajú menšie vystavenie ohrozených miechové nervové tkanive a kosti vnútromaternicového prostredia, najmä plodovej vode, ktorý je považovaný za toxický. Ako ďalšie výhody plynúce, Lekári zistili, že tento postup ovplyvňuje spôsob, akým mozog sa vyvíja v maternici, umožňuje určité komplikácie, ako je-Chiari II s pridruženými hydrocefalom-opraviť sami, teda, zníženie alebo, v niektorých prípadoch, eliminuje potrebu operáciu implantátu skrat.

Mnoho detí s myelomeningokéla vyvinúť stav nazývaný progresívny uväzovanie, alebo pripútaný kábel syndróm, v ktorej sa stanú ich miechy pripevnený k nehnuteľnému štruktúra-ako overlying membrány a stavcov-pôsobiť miechy, aby sa stal abnormálne pretiahol a stavce pretiahnuté s rastom a pohybu. Tento stav môže spôsobiť stratu svalovej funkcie na nohy, črevo, a močového mechúra. Včasné operáciu miechy môže dovoliť dieťa získať bežnú úroveň fungovania a zabrániť ďalšiemu zhoršovaniu neurologických.

Niektoré deti budú potrebovať ďalšie operácie na zvládanie problémov s nohou, boky, alebo chrbtice. Jedinci s hydrocefalom všeobecne bude vyžadovať ďalšie operácie s cieľom nahradiť skratom, ktoré môžu byť prerásť alebo upchaté.

Niektorí jedinci sa rázštep chrbtice vyžadovať pomocné prostriedky, ako sú traky, barle, alebo invalidných vozíkov. Umiestnenie malformácie na chrbtici sa často označuje druh pomocného potrebných zariadení. Deti s vadou vysoko na chrbtici a rozsiahlejšie ochrnutie bude často vyžadovať vozík, zatiaľ čo tí s vadou nižšia o chrbtice môže byť schopný používať barle, močového mechúra catherizations, dláh, alebo chodcom.

Ošetrenie pre ochrnutie a močového mechúra a čriev problémy zvyčajne začína čoskoro po narodení, a môže zahŕňať špeciálne cvičenia pre nohy a chodidlá pomôcť pripraviť dieťa pre chodcov s zátvoriek alebo barle, keď on alebo ona je staršia.