Lekárstvo


Môže spina bifida byť zabránené?

Kyselina listová, tiež volal folátov, je dôležitý vitamín vo vývoji zdravého plodu. Aj keď začnete tento vitamín nemôže zaručiť mať zdravé dieťa, to môže pomôcť. Nedávne štúdie ukázali, že pridaním kyseliny listovej k ich diéty, ženy vo fertilnom veku výrazne znížiť riziko, že dieťa s chybou neurálnej trubice, ako je spina bifida. Preto, Odporúča sa, aby všetky ženy vo fertilnom veku konzumovať 400 mikrogramov kyseliny listovej denne. Potraviny s vysokým obsahom kyseliny listovej patria tmavo zelená zelenina, žĺtky, a niektoré ovocie. Veľa jedál-ako cereálie, obohatený chlieb, múky, zložky, ryže, a iné obilninové výrobky-sú teraz obohatené kyselinou listovou. Mnoho multivitamíny obsahujú odporúčané dávky kyseliny listovej, ako.

Ženy, ktoré majú dieťa sa spina bifida, sa spina bifida sami, alebo ste už tehotenstvo dotknutá tým, defekt neurálnej trubice sú vo väčšom riziku, že dieťa sa spina bifida alebo iný defekt neurálnej trubice. Tieto ženy môžu vyžadovať viac kyseliny listovej pred tým, než otehotniete.

Aká je prognóza pre spina bifida?

Deti sa spina bifida môže viesť pomerne aktívny život. Prognóza závisí od počtu a závažnosti porúch a pridružených komplikácií. Väčšina detí s touto poruchou majú normálnu inteligenciu a môžu chodiť, zvyčajne s pomocnými zariadeniami. Ak sa problémy s učením rozvíjať, predčasného odchodu zo školy intervencie je užitočné.