Lekárstvo


Buerger choroba

Buerger choroba postihuje najčastejšie malé a stredne veľké tepny, žily, a nervy. Hoci príčina je neznáma, existuje silná asociácia s užívaním tabaku alebo expozície. Tepny paže a nohy sa zúžil alebo zablokovanie, spôsobuje nedostatočné prekrvenie (ischémia) k prstom, ruky, prsty, a nohy. Bolesť sa vyskytuje v náručí, ruky a, častejšie, nohy a chodidlá, aj keď v pokoji. S ťažkým upchatie, tkanivo môže zomrieť (gangréna), vyžadujúce amputácia prstov.

Povrchné zápal žíl a príznaky Raynaudovho vyskytuje často u pacientov s ochorením Buerger to.

Periférne žilovej ochorenia

Žily sú flexibilné, duté trubice s klapkami vnútri tzv ventily. Keď vaše svaly, ventily sa otvoria a krv sa pohybuje cez žily. Keď vaše svaly relaxovať, ventily zavrieť, udržanie prúdenie krvi v jednom smere v žilách.

Ak sa ventily v žilách dôjsť k poškodeniu, Ventily nesmie zavrieť úplne. To umožňuje prietok krvi v oboch smeroch. Keď vaše svaly relaxovať, ventily vnútri poškodené žily(s) nebude schopný udržať krvný. To môže spôsobiť zdieľanie krvi alebo opuch v žilách. Žily hrče a vyzerajú ako povrazy pod kožou. Krv začne pohybovať pomalšie, v žilách, to môže držať stranách cievnej steny a krvné zrazeniny môžu tvoriť.