Lekárstvo


Aké sú komplikácie s aneuryzmy brušnej aorty?

Roztržka sa bál problém. Ruptúra aneuryzmou brušnej je katastrofa. To je veľmi smrteľná a obyčajne predchádza neznesiteľnú bolesť v podbrušku a späť, s nežnosť aneuryzmou. Ruptúra aneuryzmou brušnej spôsobuje silné krvácanie a vedie k šoku. Smrť môže rýchlo nasledovať. Polovica všetkých osôb s neliečenou aneuryzma brušnej aorty zomrie prasknutie do piatich rokov. Aneuryzma brušnej aorty je 13. najčastejšou príčinou úmrtí v USA.

Periférne embólie zrazeniny vnútri aneuryzmou môže nastať, keď kúsok zrazeniny neuvoľnia a cestuje ďalej v tepnového systému. Táto zrazenina fragment môže podať v menšej tepny a bráni prúdeniu krvi. Infekcia vydutín môže dôjsť z turbulentného toku krvi z hrubej vnútorného povrchu postihnutých aorty.

Ako sa brušnej aorty opraviť vydutín?

Cieľom chirurgickej liečby aneuryzmy brušnej aorty je, aby sa zabránilo prasknutiu aneuryzmy. Tradične, oprava aortálnej aneuryzmy bola chirurgická. Operácia spočíva v otvorení brucha, nájdenie a odstránenie aorty (rúbať) aneuryzma. Syntetické Dacron trubice, ktorá nahrádza odstránil kus aorty je šitá na miesto.

Menej invazívne postup aorty je endovaskulárne operáciu. Táto minimálne invazívna metóda, ktorá umožňuje štepy (stent) , Ktorý sa riadi v rámci cievy sám mieste aneuryzmou bez nutnosti rozrezať brucho. Nie všetky aneuryzmy môžu byť stanovené týmto spôsobom a tam nemusí byť dlhodobý prínos pre tento typ operácie. Hoci pooperačný priebeh je kratšia, Je potrebná užšia následná-up a testovanie.

Brušnej aorty

* Aneuryzma je abnormálne oblasti lokalizovaných rozšírení cievy.

* Aorty hrče v mieste aneuryzmy ako slabé miesto na nosenie pneumatiky.

* Aortálna aneuryzma sú typicky vreteno-tvarovaný a zapojiť aorty pod tepien obličiek.

* Päť percent mužov nad 60 rozvíjať aneuryzma brušnej aorty.

* Najčastejšou príčinou aneuryzmy je artérioskleróza.

* Aneuryzma brušnej aorty často nespôsobia symptómy. Ak sa to, môžu spôsobiť hlboké vŕtanie bolesti dolnej časti chrbta alebo abnormálne prominentný brušnej pulzácie.

* X-lúče brucha a iné rádiologické testy môžu byť použité pri diagnostike aneuryzma.

* Ruptúra aneuryzmou aorty je katastrofa.

* Oprava aneuryzmou možno vykonať chirurgický zákrok alebo endovaskulárne stenting.