Lekárstvo


Čo je príčinou anginy pectoris?

Najčastejšou príčinou anginy pectoris je ochorenie koronárnych tepien. Menej častou príčinou anginy pectoris je kŕč vencovitých tepien.

Ischemická choroba srdca

Vencovitých tepien dodávky okysličenej krvi do srdcového svalu. Ischemická choroba srdca sa vyvíja ako cholesterol je uložený v steny tepny, spôsobuje vznik tvrdé, husté látky nazývanej cholesterolu plaketu. Hromadenie cholesterolu plaku v priebehu času spôsobuje zúženie vencovitých tepien, proces volal arterioskleróze. Artérioskleróza môže urýchliť fajčenia, vysoký krvný tlak, zvýšený cholesterol, a diabetes. Keď sa vencovité tepny zúžil o viac ako 50% na 70%, už nemôžu splniť zvýšený krvný kyslíka do srdcového svalu pri cvičení alebo stres. Nedostatok kyslíka do srdcového svalu spôsobí bolesť na hrudníku (angína).

Vencovité tepny kŕč

Steny tepien sú obklopené svalových vlákien. Rýchle kontrakcie týchto svalových vlákien spôsobí náhle zúženie (kŕč) tepien. Kŕč vencovitých tepien znižuje krvný do srdcového svalu a pôsobia angína. Angína v dôsledku koronárnej tepny kŕč sa nazýva “variant” anginou pectoris alebo Prinzmetalovou. Prinzmetalovej angíny bežne vyskytuje v pokoji, zvyčajne v skorých ranných hodinách. Svalové kŕče môžu nastať pri bežnom vencovitých tepien, rovnako ako v tých zúžený arterioskleróze.

Kŕč vencovitých tepien môže byť tiež spôsobená tým, využitie / zneužitie kokaínu. Kŕč steny tepny spôsobené kokaínom môže byť tak významný, že to môže skutočne spôsobiť infarkt.

Aké sú ďalšie príčiny bolesti na hrudníku?

Pri starostlivosti o pacientov s bolesťou na hrudi, Lekár rozlišuje, či je bolesť súvisí s nedostatkom kyslíka do srdcového svalu (rovnako ako v anginou pectoris alebo infarkt), , Alebo je spôsobené iným procesom. Veľa podmienky sú toho názoru, že môžu spôsobiť bolesť na hrudníku, ktorý je podobný tomu na infarkt alebo angína pectoris. Ako príklady možno uviesť nasledovné:

* Pleuritída (zápal pohrudnice): Zápal sliznice v pľúcach (pleuritída) spôsobí ostrú bolesť na hrudníku, ktorý zhoršuje hlboké dýchanie a kašeľ. Pacienti často upozornenia dýchavičnosť, z časti kvôli ich povrchné dýchanie, aby sa minimalizovalo bolesť na hrudníku. Vírusové infekcie sú najčastejšie príčiny pleurisy. Ostatné systémové zápalové stavy, ako je systémový lupus, môže tiež spôsobiť zápal pohrudnice.

* Perikarditída: Perikarditída je zápal osrdcovníka. Príznaky sú podobné perikarditídy tomu pleuritída.

* Zápal pľúc: Zápal pľúc (bakteriálna infekcia pľúc) spôsobuje horúčku a bolesť na hrudníku. Bolesť na hrudníku u bakteriálna pneumónia je kvôli podráždenie alebo zápal sliznice pľúc (pleurálny).

* Pľúcna embólia: krvné zrazeniny v žilách cestu z panvice alebo dolných končatín do pľúc, stav sa nazýva pľúcna embólia. Pľúcna embólia môže spôsobiť smrť pľúcneho tkaniva (pľúcny infarkt). Pľúcne infarkt môže viesť k podráždeniu pleury, spôsobujúce bolesť na hrudníku podobný zápal pohrudnice. Niektoré spoločné príčiny vzniku krvných zrazenín v žilách, je táto hlboká žilová trombóza (predĺženej nehybnosti, nedávny chirurgický zákrok, trauma na nohy, alebo panvové infekcie).

* Pneumotorax: Malé vaky v pľúcnom tkanive (alveol) môžu spontánne prasknúť, spôsobujúce pneumotorax. Príznaky zahŕňajú náhly pneumotorax, ťažké, ostrá bolesť na hrudníku a dýchavičnosť. Jedna obyčajná príčina pneumotoraxe je ťažké emfyzém.

* Výhrez mitrálnej chlopne: Výhrez mitrálnej chlopne je bežným abnormality srdcovej chlopne, ovplyvňujúce 5% to 10% obyvateľov. MVP je bežná najmä medzi ženami medzi 20 to 40 rokna. Bolesť na hrudi s MVP je zvyčajne ostré, ale nie sú závažné. Na rozdiel od anginy pectoris, bolesť na hrudníku s MVP zriedka nastane počas alebo po cvičení, a zvyčajne nebude reagovať na nitroglycerín.

* Disekcia aorty: Aorta je hlavná loď dodávať krv z ľavej komory do zvyšku tela. Disekcia aorty (trhanie steny aorty) je life-threatening núdze. Disekcia aorty spôsobuje vážne, neúprosný hrudníka a chrbta. Mladí dospelí s disekcia aorty majú zvyčajne Marfanův syndróm, dedičné ochorenie, pri ktorom abnormálna forma štrukturálne proteíny nazývané kolagén spôsobuje oslabenie steny aorty. Starší pacienti vyvinú disekcia aorty zvyčajne v dôsledku chronického, vysoký krvný tlak, Okrem všeobecných kôrnateniu tepien (artérioskleróza).

* Kostochondritída, rebrá zlomeniny, svalové napätie alebo kŕče: Bolesť pochádzajúce z hrudnej steny môže byť kvôli svalové napätie alebo kŕče, kostochondritída, alebo zlomeniny rebra. Bolesť hrudnej steny je zvyčajne ostré a stálej. To je zvyčajne zhoršuje pohybom, kašeľ, hlboké dýchanie, a priamy tlak na plochu. Svalové kŕče a napätie môže vyplývať z intenzívnej, nezvyčajné krútenie a ohýbanie. Kĺby medzi rebrami a chrupavky pri hrudnej môže stať zapálenej, stav nazývaný kostochondritída. Zlomené rebrá v dôsledku traumy či rakovina zapojenie môže spôsobiť značné bolesti na hrudníku.

* Kompresiu nervov: Kompresie nervových koreňov kostnej ostrohy, ako oni vystúpia z miechy môže spôsobiť bolesť. Nervových kompresia môže tiež spôsobiť slabosť a necitlivosť v hornej časti paže a hrudník.

* Pásový opar (herpes zoster infekcii nervov): Pásový opar je nervová dráždivosť z infekcie, ktorá môže spôsobiť bolesť na hrudníku dní pred typická vyrážka sa objaví.

* Esofageálny spazmus a refluxnej: Pažeráka je dlhá svalová trubica spájajúca ústa do žalúdka. Reflux, alebo regurgitácie žalúdočného obsahu a kyseliny do pažeráka môže spôsobiť pálenie záhy a bolesti na hrudníku. Kŕč do svalu v pažeráka môže tiež spôsobiť bolesť na hrudníku, ktoré môžu byť na nerozoznanie od bolesti na hrudníku spôsobených angínou pectoris alebo infarkt. Príčinou svalové kŕče pažeráka nie je známa. Bolesť pažerákový spazmus môže reagovať na nitroglycerín podobným spôsobom ako angína.

* Žlčník útok (žlčové kamene): Žlčové kamene môžu blokovať žlčníka alebo žlčových ciest a spôsobiť silné bolesti v hornej časti brucha, chrbta a hrudníka. Žlčníka útoky môžu napodobňovať bolesti angíny a infarktu.

* Anxiety a záchvaty paniky: Úzkosť, depresia, a záchvaty paniky sú často spojené s bolesťou na hrudi trvajúce minúty až dni. Bolesť môže byť ostrá alebo tupá. To je zvyčajne sprevádzaná dýchavičnosťou, alebo neschopnosť zhlboka sa nadýchnuť. Emočné stres môže zhoršiť bolesť na hrudníku, ale bolesť je všeobecne nesúvisí s námahou, og er ikke vystriedaný nitroglycerín. Títo pacienti často príliš rýchlo dych (hyperventilate), spôsobuje točenie, necitlivosť, a brnenie v pery a prsty. Vencovité tepny faktory rizika ochorenia sú zvyčajne chýba u týchto pacientov. Vzhľadom k tomu, nie je tam žiadny test na záchvaty paniky, u pacientov s bolesťou na hrudi zvyčajne podstúpiť testy, ktoré majú vylúčiť ischemickou chorobou srdca a iných príčin bolesti na hrudníku.