Lekárstvo


Čo je nové v hodnotení anginy pectoris?

Novo vyvinutý elektronický x-ray scan (ultrarýchle CT) je veľmi presný v detekcii malých množstvo vápnika v plaku vencovitých tepien. Ak ultrarýchle CT scan nevykazuje žiadne vápnika v cievach, aterosklerotické ischemickej choroby srdca je nepravdepodobné,. Ultrarýchle CT je užitočné pri hodnotení bolesti na hrudníku u mladších pacientov (ale 40 a žien pod 50 rokov). Vzhľadom k tomu, mladí ľudia nemajú zvyčajne významný koronárnej tepny plaketu, negatívny ultrarýchle CT je diagnóza ischemickej choroby srdca nepravdepodobné. Však, zistenia vápnika táto metóda je menej významný u starších pacientov, ktorí majú pravdepodobne mierne plaquing jednoducho z procesu starnutia.

Aj keď ultrarýchlou CT je užitočné pri odhaľovaní vápnika v plaku, nemožno určiť, či kalcium-obťažkané doska vlastne spôsobuje zúženie tepien a znižuje prietok krvi. Napríklad, Pacient s husto kalcifikované doska pôsobiť minimálne alebo žiadne zúženie tepny bude mať výrazne pozitívny ultrarýchle CT scan, ale bežný výkon robota test. U väčšiny pacientov, ktorí sú podozriví z angíny spôsobenej ischemickou chorobou srdca, cvičenia bežecký pás štúdie je zvyčajne prvým krokom pri rozhodovaní, či doska je klinicky významný. Novšie veľmi vysokou rýchlosťou CT skenery možno skutočne rozpoznať pravé vencovité tepny a plakiet lézie podobné koronarografia.

Magnetickou rezonanciou (MRI), pomocou magnetizmu a rádiových vĺn, môžu byť použité k obrázku (produkujú podobnosť) krvných ciev. V súčasnosti, väčšie lode, ako krčnej tepny na krku, môže byť zachytený použitie tejto techniky. Budúce softvérové a hardvérové vylepšenie môžu umožniť skríning tepien srdca s magnetickou rezonanciou testovania.