Lekárstvo


Čo spôsobuje Klippel-Trènaunay-Weber syndróm?

Väčšina prípadov Klippel-Trènaunay-Weber sú sporadické. Vyskytujú sa bez varovania, bez predchádzajúcej prípad v rodine; však v poslednej dobe tam boli niektoré prípady, ktoré beží v rodinách.

Aká je prognóza (výhľad) s Klippel-Trènaunay-Weber syndróm?

Väčšina osôb so Klippel-Trènaunay-Weber majú rozšírené nohu a robia pomerne dobre bez väčších liečby. To môže byť užitočné nosiť kompresívne pančuchy k prevencii žilovej združovania v postihnutej končatine (kŕčové žily konania). Však, niektoré Klippel-Trènaunay-Weber pacienti majú značnú bolesť. Kožné vredy, infekcie a iné kožné problémy môžu nastať, ale zvyčajne liečba je konzervatívna. Operácia je takmer nikdy potrebné.

Aká je základná vadu Klippel-Trènaunay-Weber syndróm?

To nie je celkom známa, ale niektoré výskumy veria časť vada je v súvislosti s kontrolou angiogénnych buniek (prekurzorov ciev). Iní veria, že to je spôsobené nejakou ujmu vyvíjajúce sa embryo v maternici, výsledkom žilovej kompresie a výslednými abnormálne venózny tlak, spôsobujúce varixy a končatiny rozšírenie. Inými slovami,, V súčasnej dobe nie je známy presný udalosti, ktoré viedli k vývoju Klippel-Trènaunay-Weber.