Lekárstvo


Čo sú žihľavka (žihľavka)?

Žihľavka (medicínsky známy ako žihľavka) sú červené, svrbiace, zvýšil oblasti kože, ktoré sa objavujú v rôznych tvaroch a veľkostiach. Oni túlajú sa vo veľkosti od niekoľkých milimetrov do niekoľkých centimetrov v priemere. Žihľavka môže byť guľaté, alebo oni môžu tvoriť krúžky alebo veľké opravy. Podliatiny (šrámy), červené lézie s červeným “vzplanutia” na hraniciach, sú ďalším prejavom úľov. Včelstiev sa môže objaviť kdekoľvek na tele, ako kmeň, zbrane, a nohy.

Odhaduje sa, že 5% všetkých ľudí sa bude vyvíjať žihľavka v určitej fáze svojho života. Úle sú častejšie u žien ako u mužov. Z tých s chronickou urtikáriou (ti trvať šesť a viac týždňov), nejaký 80% sú idiopatickej, lekársky termín, ktorý znamená, že nie je žiadny dôvod, alergické alebo inak, možno nájsť.

Jeden punc včelstiev je ich tendencia k zmene veľkosti a rýchlo sa pohybovať, strácajúce sa v jednom mieste a znovu sa objavuje aj na iných miestach, často počas niekoľkých hodín. Individuálne úle zvyčajne trvajú dva až 24 hodín. Ohniska, že pôsobivý vzhľad, dokonca alarmujúce, Prvá vec, ktorú ráno môže byť úplne preč od poludnia, len aby bol späť v plnej sile neskôr počas dňa. Veľmi málo, prípadne ďalších kožných ochorení dochádza a potom vyriešiť tak rýchlo. Preto, aj keď nemáte žiadne dôkazy o úľov ukázať lekárovi, keď sa dostanete do kancelárie na posúdenie, on alebo ona môže často stanoviť diagnózu na základe histórie príznakov. Vzhľadom k tomu, žihľavka kolísať toľko a tak rýchlo, to je užitočné, aby priniesli fotografie, čo vyzeralo ako ohniska u jeho najhoršie.

Opuch hlbšie v koži, ktoré môžu sprevádzať úle sa nazýva angioedém. Toto môže byť videné na rukách a nohách, ako aj na sliznice (s opuch pier alebo očí, ktoré môžu byť tak dramatické, ako to je krátke.)