Lekárstvo


Aká je liečba včelstiev?

Cieľom liečby väčšine prípadov obyčajných žihľavky je zmierniť príznaky, zatiaľ čo podmienka zmizne sám od seba. Najčastejšie používané perorálnej liečby sú antihistaminiká, ktoré pomáhajú proti účinkom histamínu unikli na žírne bunky. Hlavným vedľajším účinkom antihistaminík je ospalosť.

Mnohé antihistaminiká sú dostupné bez lekárskeho predpisu, ako difenhydramín (Benadryl.), prijatých v dávkach 25 miligramov a chlorfeniramín (Chlór-Trimeton), prijaté v dávke 4 miligramov. Tie môžu byť až trikrát denne, ale preto, že tieto lieky môžu spôsobiť ospalosť, oni sú často pred spaním. Tí, kto si ich by mal byť obzvlášť opatrní a uistite sa, že sú plne pri vedomí pred jazdou alebo sa zúčastňujú iných činností, ktoré vyžadujú mentálnu koncentráciu.

Loratadín. (Claritin, 10 milligrams) je k dispozícii na prepážke a je menej pravdepodobné, že spôsobí ospalosť. Tiež schválila pre over-the-counter použitie je cmiligramov(Zyrtec, 10 milligrams), čo je mierne sedatívne. Niektoré antihistaminiká sú k dispozícii v kombinácii s prípravkami decongestant liekmi (Claritine-D, Zyrtec-D). Decongestant zložka nie je potreba na liečbu včelstiev.

Antihistaminík, ktoré vyžadujú lekársky predpis obsahovať hydroxyzín (Atarax, Vistaril) a podanie cyproheptadinu, obaja ktorý majú tendenciu spôsobovať ospalosť. Predpis antihistaminík, ktoré spôsobí malý útlm, sú Fexofenadín (Allegra) a levocetirizínu (Xyzal). Niekedy lekári sa spoja s inými typmi antihistaminík tzv H2 blokátory, ako je ranitidín (Zantac) a cimetidín (Tagamet.). Tento antihistaminikum zoznam nie je úplný. Lekári individualizovať zaobchádzanie plány tak, aby vyhovovali konkrétne pacientov a upraviť ich v závislosti na klinickej odpovede.

Orálny steroidy (prednizónu, [Medrol.]) môže pomôcť ťažké prípady včelstiev v krátkodobom horizonte, ale ich užitočnosť je obmedzená tým, že mnoho prípadov úľov trvať príliš dlho pre užívanie steroidov, aby sa aj naďalej bezpečne. Ostatné procedúry boli použité pre žihľavka, rovnako, vrátane montelukast (SINGULAIR), ultrafialové žiarenie, antifungálne antibiotiká, látky, ktoré potláčajú imunitný systém, a tricyklické antidepresíva (amitriptylín. [Elavil, Endep.], nortriptylín. [Pamelor., Aventyl], doxepin [Sinequan., Adapin]). Dôkazy na podporu v prospech takejto liečby je rozptýlený. V bežných prípadoch, oni sú zriedka nutná.

Lokálne terapiu pre úle sú krémy a pleťové vody, ktoré pomáhajú necitlivé nervových zakončení a zníženie svrbenia. Niektoré prísady, ktoré môžu dosiahnuť tohto sú gáfor, mentol, diphenhydramine, a pramoxine. Mnohé z týchto lokálnych prípravkov nevyžaduje lekársky predpis. Kortizón-krémy obsahujúce (steroidy), dokonca aj tie, silný, čo si vyžaduje predpis, nie sú veľmi užitočné pri kontrole svrbenie včelstiev.

Záver

Ak chcete presne vedieť, aké máte včelstiev, alebo sa dozvedieť viac o výskume na základe imunitný kolónií alebo o vzácnejšie formy tohto stavu, by ste sa poradiť s lekárom. Je dôležité,, však, mať na pamäti, že väčšina prípadov tohto ochorenia predstavujú spoločné buď obyčajné žihľavka alebo fyzickej žihľavka, , Ktoré sú nepríjemné, ale nie závažné alebo alergické, a takmer vždy dočasný.