Lekárstvo


Aké sú komplikácie perkutánnej koronárnej intervencii?

Perkutánnej koronárnej intervencii, pomocou balónov, stenty, a / alebo aterektomie možno dosiahnuť efektívnu úľavu koronárnych tepien obštrukcie v 90% na 95% pacientov. Vo veľmi malé percento jedincov, perkutánna koronárna intervencia nemožno vykonať, pretože technické problémy. Tieto ťažkosti zvyčajne zahŕňajú neschopnosť odovzdať vodiaci drôt alebo balóna katétra cez zúženej tepny segmenty. Najvážnejšie komplikácie perkutánnej koronárnej intervencii výsledky, keď tam je náhla uzatvoreniu rozšírenej vencovité tepny počas prvých niekoľkých hodín po zákroku. Náhle uzatvorenie vencovité tepny sa vyskytuje v 5% pacientov po jednoduchej balóniková angioplastika, a je zodpovedný za väčšinu vážnych komplikácií spojených s perkutánnej koronárnej intervencii. Náhle uzatvorenie je kvôli kombinácii trhať (pitva) vnútornej výstelky tepny, zrážanie krvi (trombóza) na balón mieste, a zúženie (kŕč) alebo elastické ucouvnout tepny v mieste balón.

Ak chcete predísť procesu trombózy počas alebo po perkutánnej koronárnej intervencii, aspirín je kladený na prevenciu krvných doštičiek z držať steny tepny a stimuluje tvorbu krvných zrazenín. Intravenózna heparín alebo syntetické analógy časť molekuly heparínu je venovaná ďalšiemu prevenciu zrážania krvi; a kombináciou dusičnanov a vápnika blokátory, ktoré znižujú plavidlo kŕč. Osôb na zvýšené riziko náhlej uzavretia zahŕňajú:

* ženy,

* osôb s nestabilnou angínou pectoris, a

* osoby, ktoré majú srdcový infarkt.

Výskyt náhlom uzáveru po perkutánnej koronárnej intervencii klesla dramaticky sa zavedením koronárnych stentov, ktorý v podstate eliminuje problém flow-obmedzenia arteriálnej rozrábky, elastický spätný ráz, a kŕč. Využívanie nových intravenóznej “super aspirín”, , Ktoré menia funkciu krvných doštičiek v mieste odlišné od miesta aspirín-inhibícia, dramaticky znižuje výskyt trombózy po balóniková angioplastika a stenting. Príklady týchto novších látok patria abciximabu (Reopro) a eptifibatidu (Integrilin); tieto látky predstavujú významný pokrok vo zvýšení bezpečnosti a účinnosti perkutánna koronárna intervencia u vybraných pacientov.

Ak sa aj cez tieto opatrenia, vencovité tepny nemôže byť “ostať otvorené” počas perkutánnej koronárnej intervencii, havarijný CABG môže byť potrebné. Pred príchodom stentov a pokročilý anti-trombotické stratégie, havarijný CABG po neúspešnom perkutánna koronárna intervencia bola nutná toľko ako 5% pacientov. V aktuálnej dobe, nutnosť CABG vznikajúce po perkutánnej koronárnej intervencii nižšia ako 1% na 2%. Celková akútne riziko úmrtnosti po perkutánnej koronárnej intervencii je menej než jedno percento; Riziko srdcového infarktu po perkutánnej koronárnej intervencii je len o 1% na 2%. Stupeň rizika je závislá na počte chorých liečených plavidiel, funkcia srdcového svalu, a na veku a klinického stavu pacienta.