Lekárstvo


Pacienti zotaviť po perkutánnej koronárnej intervencii

Perkutánna koronárna intervencia sa vykonáva v osobitnej miestnosti vybavenej počítačovej X-ray zariadenia s názvom srdcovej katetrizácia laboratórium. Pacienti sú mierne pod sedatívami s malým množstvom diazepam (Valium), midazolam (Zběhlý), morfium, a iných omamných látok sedatívum intravenózne. Pacienti môžu zaznamenať drobné nepohodlie v mieste vpichu v slabinách alebo na pažu. Pacienti tiež môžu vyskytnúť krátke epizódy anginy pectoris, kým balón sú nadhodnotené, stručne blokuje prietok krvi v koronárnych tepien. Perkutánna koronárna intervencia postup môže trvať od 30 minút až dve hodiny, ale je spravidla ukončí do 60 minút.

Pacienti sú potom uvedené do sledovaným lôžko pre pozorovanie. Plastové katétre vľavo v tepne sú odstránené od triesla po štyroch až 12 hodín v závislosti na tom, ako dlho na riedenie krvi je potrebné stabilizovať otvorené tepny. Keď sa tieto cievky sú odstránené, Oblasť je komprimovaný ručne alebo pomocou mechanického svorky pre asi 20 minút, aby sa zabránilo krvácaniu. V mnohých prípadoch, tepny v triesle môže byť zošitá alebo “Zapečatený” v katetrizačnou laboratóriu, a cievky sú ihneď odstránené. To umožňuje pacientovi sa posadiť v posteli počas niekoľkých hodín po postupe.

Väčšina pacientov sú vypúšťané doma deň po perkutánnej koronárnej intervencii. Pacientom sa neodporúča dvíhať nič ťažšie ako 20 libry alebo vykonávať intenzívnej námahe pre prvé až dva týždne po perkutánnej koronárnej intervencii. To umožňuje oblasť v vencovité tepny, rovnako ako v slabinách alebo paží tepien liečiť. Pacienti sa môžu vrátiť k normálnej práci a sexuálnu aktivitu dva alebo tri dni po perkutánnej koronárnej intervencii.

Pacienti sú udržiavané na aspirín na neurčito po tom, perkutánnej koronárnej intervencii, aby sa predišlo budúcim trombotických príhod (napríklad, nestabilnú angínu pectoris alebo infarkt). U pacientov, ktorí dostávajú stenty, ďalšie anti-doštičiek agent [vo väčšine prípadov klopidogrel [Plavix]) je podávaný v kombinácii s aspirínom pre jedno až tri mesiace; je to preto, kov v stentov môže podporovať tvorbu krvných zrazenín v prvých dvoch týždňoch po stent, ktorý znie. Po asi ťahanie až tri týždne, kov stentu je potiahnutý prírodnou tkanivo, ktoré vystiela, ktoré už stimuluje krvné doštičky tvoriť krvné zrazeniny. U novších medikovanej stenty majú zabrániť opakovaniu, procesu formovania tejto prírodnej obloženie môže byť odložené, a aspirín a Plavix sú všeobecne naďalej za rok alebo dlhšie. Ak máte stent, vždy poraďte s kardiológom pred zastavením aspirín alebo Plavix, aj na niekoľko dní.

Pozátěžová je niekedy robené niekoľko týždňov po perkutánnej koronárnej intervencii a signalizuje začiatok srdcové rehabilitačný program. Rehabilitácia môže zahŕňať 12 týždenný program postupného zvyšovania výkonu sledovaným trvajúce jeden hodina tri krát týždenne. Zmeny životného štýlu môže pomôcť znížiť šance na ďalší rozvoj ischemickej choroby srdca. Patrí medzi ne:

* odvykanie od fajčenia,

* zníženie hmotnosti a tukov,

* kontroly krvného tlaku a cukrovky, a

* zníženie hladiny cholesterolu v krvi.

Zníženie cholesterolu je často podporovaný Okrem liekov, ktoré môžu nielen zníženie hladiny cholesterolu, ale môžu ponúknuť ochranu pred budúcimi infarktu.