Lekárstvo


Čo spôsobuje glaukóm?

Zvýšeného tlaku v oku je hlavný faktor vedúci k glaukómový poškodeniu oka (optický) nerv. Glaukóm s normálny vnútroočný tlak špecifikovaných nižšie v časti týkajúcej sa rôznych typov glaukómu. Zrakového nervu, ktorý sa nachádza v zadnej časti oka, je hlavný zrakového nervu pre oko. Tento nerv prenáša obrazy vidíme späť do mozgu, pre interpretáciu. Oko je pevný a okrúhly, ako basketbal. Jeho tón a tvar sú udržiavané tlakom vnútri oka (vnútroočný tlak), ktorá sa zvyčajne pohybuje medzi 8 mm a 22 mm (milimetrov) ortuti. Keď tlak je príliš nízky, oko sa stáva mäkšia, pri zvýšenom tlaku spôsobí, že oko oveľa ťažšie. Zrakového nervu je najviac náchylná časti oka vysokému tlaku, pretože jemné vlákna v tomto nervu sa môžu ľahko poškodiť.

Prednej časti oka je vyplnená čírej tekutiny zvanej komorovej vody, , Ktorá poskytuje potravu na štruktúry v prednej časti oka. Táto tekutina je produkovaná neustále riasnatého telesa, ktorý obklopuje očnej šošovky. Vnútroočnej tekutiny potom preteká žiakom a opúšťa očné cez malé kanály, tzv trámcoviny. Tieto kanály sú umiestnené na to, čo sa nazýva drenáž uhol oka. Tento uhol je jasné, kde rohovky, ktorý zahŕňa prednej časti oka, sa viaže k základni (root alebo periférie) z dúhovky, ktorá je farebná časť oka. Rohovky pokrýva dúhovku a žiakom, , Ktoré sú v prednej časti objektívu. Žiak je malý, kolo, black-vyzerať ako otvorenie v stredu dúhovky. Svetlo prechádza žiak, na skrz objektív, a do sietnice v zadnej časti oka. Pozri obrázok, , Ktorý je diagram, ktorý znázorňuje odvodnenie uhol oka.
Filtrovanie kútika oka – Obrázok

Legenda k obrázku: Táto schéma prednej časti oka je v priereze ukázať filtrovanie, alebo odvodnenie, uhol. Tento uhol je medzi rohovku a dúhovku, , Ktoré sa spoja navzájom práve tam, kde odvodňovacie kanály (trámcoviny) sú umiestnené. Šípka ukazuje tok vodnej tekutiny z riasnatého telesa, prostredníctvom žiaka, a do odvodňovacích kanálov. Tento údaj je znova z pochopenia a liečbe glaukómu, anatómia človeka dosky knihy Tim Peters a Company Inc, Gladstone NJ.

U väčšiny ľudí, drenážny uhly sú dokorán, aj keď u niektorých jedincov, môžu byť úzke. Napríklad, obvyklý uhol je asi 45 stupňa, keďže úzky uhol je asi 25 stupňov alebo menej. Po výjazde cez trámcoviny v odvodňovacím uhle, vodnej tekutiny potom vlieva do malých ciev (kapiláry) do hlavného krvného riečišťa. Vodný humor by sa nemala zamieňať s plačom, ktoré sú vyrábané žľazou mimo očné buľvy sám.

Tento proces vytvárania a odstránenie tekutiny z oka je podobná ako pri dreze sa batéria vždy zapnuté, výrobu a vypúšťanie vôd. Ak je umývadlo je odtok upchala, the water may overflow. Ak tento drez bol uzavretý systém, ako je oko, a neschopný pretečeniu, tlak v dreze by sa zvýšili. Likewise, v prípade, že oko je trámcoviny upchatie alebo zablokovanie, vnútroočný tlak môže byť zvýšený. Tiež, v prípade, že drez je batéria je príliš vysoká, voda môže pretekať. Opäť, keby to bola drez uzavretý systém, tlak v dreze by zvýšilo. Likewise,Podobneliš veľa tekutín sa vyrába v oku, vnútroočný tlak môže byť príliš vysoká. V každom prípade, pretože oko je uzatvorený systém, pokiaľ sa to nedá odstrániť zvýšenú tekutín, Tlak sa zvyšuje a zrakového nervu-môže viesť k poškodeniu.