Lekárstvo


Aké sú príznaky glaukómu?

Pacienti s otvoreným uhlom-a chronickej uhol-glaukóm uzavretí vo všeobecnosti nemajú žiadne príznaky čoskoro v priebehu choroby. Straty vizuálneho poľa (bočné strata zraku) nie je príznakom až neskoro v priebehu ochorenia. Zriedkavo u pacientov s kolísavou úrovňou intra-vnútroočný tlak môže mať haziness vízie a vidieť svätožiary okolo svetiel, najmä v ranných hodinách.

Na druhej strane, príznaky akútneho uhla-uzavretia sú často veľmi dramatické s rýchlym nástupom ťažkej bolesti očí, bolesť hlavy, nevoľnosť a vracanie, a rozmazané videnie. Príležitostne, nevoľnosť a vracanie presiahnuť očné príznaky do tej miery, že očné príčina nie je zamýšľalo.

Očí pacientov s open-uhlom alebo chronický uhol-glaukóm uzavretí môže zdať normálne v zrkadle alebo na rodinu či priateľov. Niektorí pacienti si ľahko červené oči z chronické užívanie kvapiek. Oftalmológ, o posudzovaní pacienta, Možno zistíte, zvýšený vnútroočný tlak, zrakového nervu-abnormality, alebo straty zorného poľa okrem ďalších menej časté príznaky.

Očiach pacientov s akútnym glaukómom s uzavretým uhlom-objaví sa červené, a žiak oka môže byť veľké a nereaktívne na svetlo. Rohovky sa môžu objaviť prehánky voľným okom. Oftalmológa zvyčajne nájde znížením zrakovej ostrosti, rohovky opuch, veľmi zvýšený vnútroočný tlak, a uzavretý drenážny uhol.