Lekárstvo


Ako sa glaukóm diagnostikovaný?

Očný lekár (oftalmológ) je zvyčajne možné odhaliť osoby, ktoré sú v ohrození pre glaukóm (z dôvodu, napríklad, úzky uhol odvodnenie alebo zvýšený vnútroočný tlak) pred nervové poškodenie dôjde. Lekár tiež môže diagnostikovať pacientov, ktorí už majú glaukóm pozorovaním ich poškodenie nervov alebo straty vizuálneho poľa. Nasledujúce testy, z ktorých všetky sú nebolestivé, môžu byť súčasťou tohto hodnotenia.

* Tonometrii určuje tlak v oku zmeraním tón alebo pevnosť jeho povrchu. Niekoľko druhov tonometre sú k dispozícii pre tento test, najviac obyčajné bytia aplanační tonometer. Potom, čo oko bolo skrehnuté s anestetík eyedrops, tonometer je čidlo je umiestnené na prednej povrch oka. Pevnejší tón povrchu oka, vyššom tlaku.

* Pachymetrie je relatívne nový test sa používa pre diagnostiku a liečbu glaukómu. Pachymetrie určuje hrúbku rohovky. Potom, čo oko bolo skrehnuté s anestetík eyedrops, pachymetrem tip je ľahko dotkol na prednej povrch oka (rohovka). Nedávne štúdie ukázali, že hrúbky rohovky môže mať vplyv na meranie vnútroočného tlaku. Silnejší rohovky môže dať falošne vysoké hodnoty vnútroočného tlaku a tenšie rohovky môže dať falošne nízky tlak čítanie. Okrem toho, tenké rohovky môžu byť ďalší rizikový faktor pre glaukóm.

* Gonioskopie sa vykonáva znecitlivenie oka s anestetické kvapky a umiestnenie špeciálny typ kontaktných šošoviek so zrkadlami vnútri oka. Zrkadlá umožní lekári prezrieť vnútro oka z rôznych smerov. Účelom tejto skúšky je zistiť, odvodnenie uhol a odvodnenie oblasti oka. Pri tomto postupe, Lekár môže určiť, či je uhol otvorený alebo úzky a nájsť nejaké iné abnormality v oblasti uhle. Ako bolo uvedené skôr,, jedinci s úzkymi uhly majú zvýšené riziko náhlej uzavretia uhla, , Ktoré môžu spôsobiť akútne uhol-uzatvorení glaukómový útok. Gonioskopie môžu tiež zistiť, či niečo, ako sú abnormálne cievy, by mohlo byť blokovania odvodnenie vodnej tekutiny z oka.

* Oftalmoskopiou je skúška, v ktorej lekár používa ručný prístroj sa pozrieť priamo prostredníctvom žiaka (otvor v dúhovke farebný) do oka. Tento postup je robený preskúmať zrakového nervu (pozerať ako na optické disky) v zadnej časti oka. Poškodenie zrakového nervu, tzv bankovanie na disku, môžu byť detekované v tejto ceste. Bankovanie, čo je odsadenie papily, môže byť spôsobené tým, zvýšený vnútroočný tlak. Okrem toho, bledá farba nervu môže navrhnúť poškodenia nervu z chudobných prietok krvi alebo zvýšený vnútroočný tlak. Špeciálne kamery možno použiť na fotografovanie zrakového nervu porovnať zmeny v čase.

* Zornom poli testovania skutočne mapy zorného poľa, aby zistil všetky čoskoro (alebo neskoré) známky glaukómový poškodenia zrakového nervu. Tento test je možné vykonávať hrubo tým, že má pacient pozrieť rovno s jedným okom na ktoré sa vzťahuje a spočítať na prstoch ukazuje skúšajúci z boku. Viac typicky, však, zorného poľa sa meria počítačového hodnotenia. Pre tento postup, jedno oko je pokryté a pacient miesta jeho alebo jej bradu typu misy. Potom, keď pacient vidí svetla rôznej intenzity a na rôznych miestach, on alebo ona stlačí tlačidlo. Tento proces produkuje počítačovej mape zorného poľa, vymedzuje oblasti, kde je oko môže alebo nemôže vidieť.

Ostatné, sofistikovanejšie testy môžu byť taktiež zamestnaný. Všetky tieto testy je potrebné opakovať v intervaloch hodnotiť priebeh ochorenia a účinku liečby.