Lekárstvo


Glaukómu alebo laser

Existuje niekoľko foriem laserovej terapie u glaukómu. Laser iridotomy (pozri predchádzajúci sekcia o uhol-glaukóm uzavretí) zahŕňa výrobu dieru v farebnej časti oka (dúhovka) aby tekutiny do kanalizácie normálne do očí s úzkymi uhlami alebo zatvorené. Laser trabekuloplastika je laserový zákrok vykonávaný len v očiach s otvoreným uhlom. Laserová trabekuloplastika nelieči glaukómu, ale je často robené miesto zvýšenie počtu rôznych kvapiek, alebo keď pacient vnútroočný tlak je považovaný za príliš vysoké aj napriek použití niekoľkých kvapiek (maximálnej medikamentóznej terapie). V niektorých prípadoch, to je používané ako prvý alebo primárna terapia pre open-uhlom. Tento postup je rýchly, bezbolestný, a relatívne bezpečná metóda znižovanie vnútroočného tlaku. S okom na skrehnuté anestetické kvapky, laserové ošetrenie sa aplikuje cez zrkadlové kontaktné šošovky s uhlom oka. Mikroskopické laser popáleniny na uhle aby tekutina lepšie ukončiť odvodňovacie kanály.

Laser trabekuloplastika je často prebieha v dvoch stretnutiach, týždňov či mesiacov od seba. Bohužiaľ, zlepšenie odvodnenie v dôsledku liečby môže trvať len asi dva roky, do ktorej doby odvodňovacie kanály majú tendenciu upchať znovu. Existujú dva typy laserových trabekuloplastika: argón laser trabekuloplastika (SPOLU) a selektívne laserová trabekuloplastika (SLT). ALT je zvyčajne neopakujú po druhom zasadnutí kvôli tvorbe jaziev v uhle. SLT je menej pravdepodobné, že k výrobe zjazvenie v uhle, tak, teoreticky, to sa môže opakovať viackrát. Však, pravdepodobnosti úspechu s ďalšej liečby, kedy predchádzajúce pokusy zlyhali, je nízky. Teda, možnosti pre pacienta v tej dobe je zvýšiť používanie očné kvapky alebo pristúpiť k operácii.

Laser cyklo-ablácia (tiež známy ciliárne telo ničenia, cyclophotocoagulation alebo cyclocryopexy) je ďalšia forma laserovej liečby zvyčajne vyhradené pre pacientov s ťažkými formami glaukómu s nízkou vizuálny potenciál. Tento postup zahŕňa aplikácie laserovej horí alebo zmrazenie na časť oka, ktorá robí vodnej tekutiny (ciliárne telo). Táto terapia ničí bunky, ktoré tvoria tekutina, čím sa znižuje očný tlak. Tento typ lasera sa zvyčajne vykonáva po ďalších viac tradičné terapie zlyhali.

Glaukómu

Trabekulektomie je delikátna mikrochirurgické postup používaný na liečbu glaukómu. V tejto operácii, malý kúsok upchaté trámcoviny je odstránená vytvoriť otvorenie a nové odvodnenie chodník je pre kvapaliny na opustenie oka. Ako súčasť tejto novej kanalizácie, malý zbernom vaku je vytvorený z tkaniva spojivky. (Spojovky je jasné, krytina cez očné bielko.) Táto taška je nazývaný “Filtrovanie pľuzgierik” a vyzerá ako cystická zdvihnuté oblasti, ktorá je v hornej časti oka pod horným vekom. Nový odvodňovací systém umožňuje tekutiny z oka, vstúpiť do tašku / pľuzgierik, a potom prechádzajú do krvného obehu kapilárnej (a tým k zníženiu vnútroočného tlaku). Trabekulektomie je najviac obyčajne vykonávanej glaukómu. Ak budú úspešní, to je najúčinnejším prostriedkom zníženia vnútroočného tlaku.

Vodné vypínacie zariadenie (glaukóm implantáty alebo rúrky) sú umelé odvodnenie zariadenia používané na zníženie vnútroočného tlaku. Sú v podstate mikroskopické plastové rúrky pripevnený k plastovej nádrže. Nádrž (alebo doska) je umiestnený pod spojivky tkaniva. Skutočná trubice (ktorý vyčnieva z nádrže) je umiestnený vo vnútri oka vytvoriť novú cestu pre tekutiny na výstupe do oka. Táto tekutina zbiera do zásobníka pod spojovky vytvára filtračný pľuzgierik. Tento postup môže byť vykonaná ako alternatíva k trabekulektomie u pacientov s niektorými typmi glaukómu.

Viscocanalostomy je alternatívny operačný postup použitý na zníženie vnútroočného tlaku. To zahŕňa odstránenie kus skléry (oko múr) odísť len tenká membrána tkaniva, prostredníctvom ktorého vodné tekutiny môže ľahšie mozgov. Aj keď je menej invazívna než trabekulektomie a vodné odsunúť operáciu, to tiež inklinuje byť menej účinné.

Chirurg niekedy vytvára ďalšie typy drenážnych systémov. Kým glaukómu je často efektívne, komplikácie, ako je napríklad infekcia alebo krvácanie, sú možné. Teda, Operácia je zvyčajne vyhradené pre prípady, ktoré nemožno inak kontrolované.