Lekárstvo


Glaukom a glaukóme Môže byť zabránené?

* Glaukóm je ochorenie, ktoré je často spájaný so zvýšeným vnútroočným tlakom, v ktorom k poškodeniu oka (optický) nervu môže viesť k strate zraku a dokonca aj slepota.
* Glaukóm je hlavnou príčinou nenávratnej slepoty vo svete.
* Glaukóm zvyčajne nespôsobuje žiadne príznaky čoskoro v jeho priebehu, v ktorej dobe to môže byť diagnostikovaná pravidelné kontroly zraku (projekcia s frekvenciou vyšetrenie na základe veku a prítomnosti ďalších rizikových faktorov).
* Vnútroočný tlak sa zvyšuje, keď je buď príliš veľa tekutín vyrobené do oka alebo odvodňovacie kanály alebo odliv (trámcoviny) oka stať sa zablokovaný.
* Zatiaľ čo niekto môže dostať glaukóm, niektorí ľudia sú viac ohrození.
* Dva hlavné typy glaukómu sú open-uhlom, , Ktorá má niekoľko variantov a je dlhá doba (chronický) podmienka, a uhol-glaukóm uzavretí, , Ktoré môžu byť náhle (akútnej) stav alebo chronické ochorenie.
* Poškodenie zrakového nervu a poruchy videnia od glaukómu sú nevratné.
* Niekoľko bezbolestné vyšetrenie, ktoré určujú vnútroočný tlak, stav zrakového nervu a odvodnenie uhol, a zorného poľa sa používajú k diagnostike glaukómu.
* Glaukóm je zvyčajne liečená eyedrops, hoci lasery a chirurgie môže byť tiež použitý. Väčšina prípadov sa dá ovládať aj s týmito ošetrenie, a tým zabrániť ďalšiemu strate zraku.
* Veľa výskum príčin a liečby glaukómu je vykonávaný na celom svete.
* Včasná diagnóza a liečba je kľúčom k zachovaniu zraku u ľudí s glaukómom.

Môže byť zabránené glaukómu?

Primárny open-uhlom nedá zabrániť, vzhľadom k nášmu súčasnému stavu poznania. Avšak optického-poškodenie nervov a strata videnia v dôsledku glaukómu dá predísť včasnejšej diagnóze, účinná liečba, a súlad s liečbou.

Sekundárne typy glaukómu môže byť často zabránené zabránenie poranenia oka a rýchle liečenie očných zápalov a iných ochorení oka, alebo subjekt, ktoré môžu spôsobiť sekundárne formy glaukómu.

Väčšina prípadov straty zraku z uhla-uzatvorenia glaucomas možno zabrániť tým, vhodné použitie lasera iridotomie v očiach na riziko rozvoja akútnej alebo chronickej uhol-glaukóm uzavretí.

Čo je v budúcnosti pre glaukóm?

Nové očné kvapky budú aj naďalej k dispozícii pre liečbu zeleného zákalu. Niektoré kvapky budú nové triedy látok. Iné kvapky spojí niektoré už existujúce látky v jednej liekovke na dosiahnutie aditívny účinok a aby bolo jednoduchšie a úspornejšie pre pacientov, aby ich liek.

Mnohí vedci skúmajú terapeutický úlohu neuroprotekce zrakového nervu, predovšetkým u pacientov, ktorí sa zdajú byť s progresívnou poškodenie nervov a straty zorného poľa aj napriek relatívne normálny vnútroočný tlak. Zvieracích modeloch ukázali, že niektoré chemické mediátory môžu obmedziť zranenia alebo smrti nervových buniek. Dokazovanie ako prínos pre ľudský zrakový nerv, však, je ťažšie, pretože, na jednu vec, biopsia alebo vzorky tkaniva nie sú k dispozícii. Avšak, ak niektorý z týchto mediátorov v očné kvapky môžu byť zobrazené na ochranu ľudských zrakový nerv z glaukómový poškodenia, to by bolo nádherné vopred v prevencii slepoty.

V iných štúdiách, nové chirurgické metódy sú hodnotené na zníženie vnútroočného tlaku viac bezpečne bez významné riziko poškodenia oka alebo strata zraku.

Konečne, zvýšené úsilie na zvýšenie povedomia verejnosti o glaukóme, národné bez projekcie pre tie osoby, ohrozené, včasnejšiu diagnostiku a liečbu a lepšie dodržiavanie liečby je v našich silách, dúfa, že sa zníži stratu zraku od glaukómu.