Lekárstvo


Ako je navrhnutý členku, a čo je členok funkcie?

Členok “sklopné” spoločné schopný pohybu nôh v dvoch základných smeroch: od tela (plantárna flexia) a k telu (dorsiflexion). Je tvorený stretnutie troch kostí. Koniec holennú kosť na nohe (tibia) a malá kosť v nohe (fibula) schádza veľké kosti v nohe, volal talus, k forme členku. Koniec holenná kosť (tibia) tvorí vnholenná kosťnú časť členku, zatiaľ čo na konci fibula tvorí vonkajšiu časť členku. Pevný, kostnatý gombíky na každej strane členku sú nazývané malleoli. Tieto zabezpečiť stabilitu členkového kĺbu, , Ktoré slúžia ako váha-nosných kĺbov pre telo pri státí a chôdzi.

Väzy na každej strane členku tiež zabezpečovať stabilitu tým, že tesne pásky na vonkajšej strane členka (bočné malleolus) s postranné väzy a zabezpečenie vnútornej časti členku (stredná malleolus) s mediálne zabezpečenie väzy. Členkového kĺbu je obklopené vláknitú kĺbového puzdra. Šľachy, ktoré sa viažu veľké svaly na nohe k úpätí ovinúť okolo členka i spredu a zozadu. Veľké šľachy (Achillovej šľachy) z lýtkového svalu prejde za členok a prikladá na zadnej strane päty. Veľké šľachy na nohách svalu (pozadia holennej šľachy) prejde za stredné malleolus. Fibulární šľachy prejde za bočný malleolus pripojiť do nohy.

Normálny členku má schopnosť sa pohybovať pešo, z neutrálnej pravý uhol-postoj približne 45 stupňa plantárna flexia a približne 20 stupňa dorziflexie. Mohutné svaly, ktoré sa pohybujú na členku sú umiestnené v prednej a zadnej časti nohy. Tieto svaly a relaxovať pri chôdzi.