Lekárstvo


Aké choroby a podmienky môžu spôsobiť bolesť členku, a ako sa s nimi zaobchádza?

Zápalové typy artritídy (zápal kĺbu) , Ktoré môžu zahŕňať oblasti členku patrí reumatoidná artritída, reaktívna artritída, dnavá artritída, ankylozujúca spondylitída, a psoriatická artritída, okrem iného. Oni nie sú vo všeobecnosti vyvolané traumu zranenia a postupne rozvíjať. Tieto typy artritídy sú spojené s bolesťou, opuch, stuhnutosť, červenost, a teplo v danej oblasti. Tieto choroby majú svoje jedinečné konania, ako je opísané inde. Pre ďalšie informácie, nájdete v nasledujúcich článkoch: Reumatoidná artritída, Reaktívne artritída, Dna, Ankylozujúcej spondylitídy, a psoriatickou artritídou.

Ďalšie podmienky členku, ktorý môže spôsobiť bolesť členku patrí tarzálnych tunela syndróm. To je dôsledok kompresia nervu v členku, ako nerv prejde za normálnych podporná skupina okolo členku len flexor retinakula. Tarsální tunela syndróm je popísané inde. Pre ďalšie informácie, prečítajte si prosím tarzálnych Tunnel Syndrome článok.

Infekcie členkového kĺbu sú zriedkavé. Sú najčastejšie dochádza v dôsledku baktérií zavádza do kĺbu členku cez bodné rany alebo trauma. Objavujú sa tiež s rozdelením na koži nad členkom v dôsledku ulcerácie alebo odreniny. Pacienti s poruchou imunitného systému, ako sú tie s AIDS, alebo iné imunitný ochorenia, majú zvýšené riziko infekcie v kĺboch, vrátane členku. Tiež, pacientov s diabetom alebo tí, ktorí berú lieky kortizón majú zvýšené riziko bakteriálnej infekcie kĺbov. Bakteriálna infekcia sú spoločné závažné a vyžadujú odvodnenie a antibiotiká, obvykle vnútrožilovo.

Je možné vytvoriť vírusovej infekcie členkového kĺbu. V ojedinelých spoločnom, ako členok, Najčastejšie k tomu dochádza u detí a je označovaná ako “toxické synovitída.” To vedie k dočasnej zápalom kĺbov a môžu byť najprv si všimol, ako subtílne kríval na dieťa. Je to benígne a rozhoduje o svojej vlastnej iba symptomatickú liečbu, ako paracetamol (Tylenol), pre úľavu od bolesti.