Lekárstvo


Čo spôsobuje ankylozujúca spondylitída?

Tendencia k rozvoju ankylozujúcou spondylitídou je veril byť geneticky zdedená, a väčšina (takmer 90%) osôb s ankylozujúcou spondylitídou sa rodia s gén známy ako gén HLA-B27. Krvné testy boli vyvinuté pre detekciu HLA-B27 gén marker a podporoval naše chápanie vzťahu medzi HLA-B27 a ankylozujúcej spondylitídy. HLA-B27 gén zobrazia len zvýšiť tendenciu vzniku ankylozujúcej spondylitídy, zatiaľ čo niektoré ďalšie faktor(s), Možno životné prostredie, sú nevyhnutné pre chorobu sa objaví alebo sa stanú vyjadrené. Napríklad, kým 7% Spojených štátov populácie má gén HLA-B27, iba 1% populácie vlastne má choroba ankylozujúcej spondylitídy. V severnej Škandinávii (Laponsko), 1.8% populácie má ankylozujúcou spondylitídou, zatiaľ čo 24% všeobecnej populácie má gén HLA-B27. Dokonca medzi HLA-B27-pozitívnych jedincov, riziko vzniku ankylozujúcej spondylitídy Zdá sa, že ďalej v súvislosti s dedičnosťou. V HLA-B27-pozitívnych jedincov, ktorí majú príbuzných s touto chorobou, riziko vzniku ankylozujúcej spondylitídy je 12% (šesťkrát väčšie, než u tých, ktorých príbuzní nemajú ankylozujúcej spondylitídy).

Nedávno, ďalšie dva gény boli identifikované, ktoré sú spojené s ankylozujúcou spondylitídou. Tieto gény sú nazývané ARTS1 a IL23R. Tieto gény vyzerajú, že hrá úlohu v ovplyvňovaní imunitné funkcie. Predpokladá sa, že pochopenie vplyvu každej z týchto známych génov vedci dosiahne významný pokrok v objavenia lieku na ankylozujúcej spondylitídy.

Ako zápalu pretrvávajú v rôznych orgánoch a kĺbov u ankylozujúcej spondylitíde je predmetom aktívneho výskumu. Každý jednotlivec má tendenciu mať svoju vlastnú jedinečnú štruktúru prezentácie a aktivity choroby. Počiatočná zápal môže byť v dôsledku aktivácie imunitného systému, možná pred bakteriálnou infekciou, alebo kombinácia infekčné mikróby. Po aktivácii, imunitný systém sa stáva schopný vypne, aj keď pôvodné bakteriálne infekcie môžu byť dlhé a odoznení. Chronický zápal tkaniva v dôsledku pokračujúcej aktivácii telu vlastný imunitný systém v neprítomnosti aktívnej infekcie je charakteristickým znakom zápalové autoimunitné ochorenia.