Lekárstvo


Čo je to mentálna anorexia?

Mentálna anorexia, obyčajne odkazoval sa na jednoducho ako anorexia, je jedným z typov porúch príjmu potravy. Ešte dôležitejšie je, to je tiež psychické poruchy. Anorexia je stav, ktorý presahuje von-z-ovládanie diéty. Osoba s anorexiou často spočiatku začne diéta, ako schudnúť. V priebehu času, chudnutie sa stáva znakom majstrovstiev a kontroly.

Snaha stať sa tenšie, je v skutočnosti sekundárne obavy o kontrole a / alebo obavy týkajúce sa vlastného tela. Jednotlivé pokračuje nekonečný cyklus reštriktívnych stravovanie, často sprevádzané ďalšími správania, ako je nadmerné cvičenie či nadužívanie tabletky na chudnutie, diuretiká, laxatíva, a / alebo enemas za účelom zníženia telesnej hmotnosti, často až k bodu blízko k hladovaniu, aby mali pocit kontroly nad jeho alebo jej telo. Tento cyklus sa stáva posadnutosťou a, takto, je podobný niektorému typu závislosti.

Kto je ohrozený na anorexiu?

Približne 95% z týchto postihnutých anorexiou sú ženy, ale muži sa môže vyvinúť aj porucha. Kým anorexia zvyčajne začína prejavovať v rannom dospievaní, to je tiež vidieť u malých detí a dospelých. V USA. a ďalších krajinách s vysokým ekonomickým postavením, Odhaduje sa, že asi jeden z každých 100 dospievajúcich dievčat má poruchu. Kaukazanoch sú častejšie postihnuté ako ľudia z iných rasového pôvodu, a anorexia je viac obyčajný v strednej a vyššej ekonomické skupiny. Podľa U.S. Národného ústavu pre duševné zdravie (NIMH), Odhaduje 0.5%-3.7% žien bude trpieť touto poruchou v určitom okamihu svojho života.

Mnoho odborníkov považuje ľudí, pre ktorých chudosť je najmä žiaduce, alebo profesijné požiadavku (ako atléti, modely, tanečníci, a herci), sú v riziku porúch príjmu potravy ako je anorexia.