Lekárstvo


Čo spôsobuje nechutenstvo?

V tejto dobe, žiadnu určitú príčinu mentálna anorexia bola určená. Však, výskumu v rámci lekárskej a psychologickej oblasti naďalej skúma možné príčiny.

Štúdie naznačujú, že genetické (zdedený) zložka môže hrať významnú úlohu v určení osoby je citlivosť na anorexiu, ako sa predpokladalo. Výskumníci sa teraz snažia identifikovať konkrétny gén alebo gény, ktoré by mohli mať vplyv človeka je tendencia k rozvoju tejto poruchy, a predbežné štúdie naznačujú, že gén sa nachádza na chromozóme 1p sa zdá byť rozhodujúce pre určenie osoby’ s citlivosťou na mentálnej anorexie.

Iné dôkazy mal označila dysfunkcie v časti mozgu, hypotalamus (, Ktorý upravuje niektoré metabolické procesy), prispieva k rozvoju anorexie. Iné štúdie ukázali, že nerovnováha v neurotransmiter (chemických látok v mozgu zahŕňa v signalizačných a regulačných procesov) hladiny v mozgu sa môžu vyskytnúť u ľudí trpiacich anorexiou.

Problémy s kŕmením ako dieťa, všeobecných dejín undereating, a matky depresívne symptómy bývajú rizikových faktorov pre vznik anorexie. Ostatné osobné charakteristiky, ktoré môžu predisponujú jedinca k rozvoju anorexie patrí vysoká úroveň negatívne pocity a perfekcionizmus. Pre mnoho jedincov s anorexiou, deštruktívne cyklus začína s tlakom byť štíhla a atraktívna. Chudobný self-image zlúčeniny problém. Ľudia, ktorí trpia akoukoľvek poruchou príjmu potravy je väčšia pravdepodobnosť, že sa stal obeťou zneužívania v detstve.

Kým niektorí odborníci aj naďalej toho názoru, že rodina zvar a vysoké nároky zo strany rodičov môže dať človek v ohrození pre rozvoj tohto ochorenia, čoraz viac dôkazov proti názoru, že rodiny spôsobiť nechutenstvo je pripevnená tak, že profesionálne duševné-zdravotnícke organizácie už pripisovať, že teória. Možné faktory, ktoré chránia proti rozvoju anorexie patrí vysoká matky index telesnej hmotnosti, rovnako ako osobné vysoké vlastné-úcta.