Lekárstvo


Aké sú príznaky anorexia (fyzikálne)?

Väčšina zdravotných komplikácií v dôsledku mentálnej anorexie z hladovania. Len málo orgány sú ušetrené postupné zhoršovanie priniesla anorexia.

* Srdca a obehového systému: Aj keď to nie je život ohrozujúce-, abnormálne pomalé srdcovú frekvenciu (bradykardia) a neobvykle nízky krvný tlak (hypotenzia) sú časté prejavy hladovania a sú zvyčajne spojené s anorexiou. Väčší význam, sú poruchy srdcového rytmu (arytmie). Zníženie pracovnej schopnosti srdca je spojená s ťažkou chudnutie a hladovanie.

* Gastrointestinálne komplikácie sú tiež spojené s anorexiou. Zápcha a bolesti brucha sú najčastejšie príznaky. Sadzba, za ktorú sa jedlo vstrebáva do tela sa spomaľuje. Hladovania a nadužívaniu preháňadiel môže vážne narušiť telo je normálne funkcie podieľajúce sa na procese eliminácie. Kým funkcie pečene je všeobecne byť uznané v normále, existujú dôkazy o zmenách v enzýmov a celkové poškodenie pečene.

* Žľazová (endokrinné) systém v tele je hlboko ovplyvnený anorexia. Komplexné fyzikálne a chemické procesy v rámci zachovania života môže byť narušený, s vážnymi následkami. Poruchy v menštruačnom cykle sú časté, a sekundárna amenorea (absencia menštruácie) postihuje asi 90% dospievajúcich dievčat s anorexiou. Menštruačné krvácanie zvyčajne vráti s priberanie na váhe a úspešnej liečby. Hormonálna nerovnováha sa vyskytuje u mužov s anorexiou, rovnako. Kontinuálne obmedzujúce jesť môže trik štítnej žľazy myslieť, že je telo hladuje, prinútiť to, aby spomalil v snahe zachovať kalórií.

* Oblička (obličiek) funkcia môže vyzerať normálne. Však, existujú významné zmeny vo funkcii obličiek u mnohých ľudí s anorexiou, vedie k zvýšeniu alebo zníženiu močenia alebo potenciálne fatálny nedostatok draslíka.

* Hustoty kostí straty (osteopénie alebo rednutie kostí) je významným komplikácie anorexia, pretože ženy získať 40%-60% ich kostnej hmoty počas dospievania. Štúdie ukázali, že úbytok kostnej hmoty môže dôjsť pomerne rýchlo u dievčat s anorexiou. Zatiaľ čo niektoré štúdie ukázali, že kostná hustota môže byť obnovená, ak celkový zdravotný stav zlepší a anorexia je úspešne liečená, iné štúdie naznačujú, že zvýšené riziko zlomenín môže pretrvávať v neskoršom živote.

* Anorexics, ktorí používajú veľké množstvo preháňadiel, alebo ktorí často zvracať sú veľkým rizikom pre nerovnováhu elektrolytov, čo môže mať život ohrozujúce následky-.

* Anémia je často nájdený v anorektických pacientiek. Okrem toho majú menej červených krviniek, ľudia s anorexiou inklinujú mať nižší počet bielych krviniek, ktoré zohrávajú významnú úlohu pri ochrane organizmu z rozvojových infekcií. Potlačil imunitu a vysoké riziko infekcie sú podozrivé, ale klinicky overené.

* Telesné príznaky, iné než zrejmý úbytok hmotnosti, môže byť videný. Anorexia môže spôsobiť nižšiu telesná teplota, rovnako ako suchá, šupinatá koža, ktoré sa na žltý nádych. Koniec, plesni vlasy rastú na tvári, späť, zbrane, a nohy. Aj cez tento nový rast vlasov, strata vlasov na hlave nie je nezvyčajné. Klince môžu stať krehkými. Časté zvracanie môže narušiť zubnú sklovinu a nakoniec viesť k strate zubov.