Lekárstvo


Ako sa prepatellar burzitídy ošetreného kolená?

Riešenie prípadných burzitídy závisí od toho, či sa jedná infekcia. Aseptických prepatellar burzitída možno liečiť s ľadom obklady, zvyšok, a protizápalové lieky a bolesť. Príležitostne, to vyžaduje ašpirácie tekutiny bursa. Tento postup zahŕňa odstránenie tekutiny s injekčných ihiel a striekačiek za sterilných podmienok a môže byť vykonávaná v ordinácii lekára. Niekedy tekutina je odoslaná do laboratória k ďalšej analýze. Neinfekčné koleno burzitída môže byť taktiež liečený injekciu kortizónu liekov do rozvodnenej bursa. Toto je niekedy robené v rovnakom čase ako ašpirácie postup.

Septikov burzitída vyžaduje ešte ďalšie vyšetrenia a liečbu. Burzitída tekutina môže byť skúmaná v laboratóriu zistiť mikróby spôsobujúce infekciu. To si vyžaduje antibiotickú terapiu, často intravenózne. Opakované ašpirácie zapálené tekutina môže byť vyžadovaná. Chirurgické odvodnenie a odstránenie infikovaných bursa vak (bursectomy) môže byť tiež potrebné.

A čo ostatní kolená búrz?

Druhá bursa kolená sa nachádza tesne pod koleno pod veľký, že šľacha prikladá svaly v prednej časti stehna a kolenného jabĺčka do prominentnej kosť v prednej časti predkolenia. Toto sa nazýva bursa bursa infrapatellar, a keď sa zapáli, stav sa nazýva infrapatellar burzitída. To je obyčajne videný s zápal šľachy priľahlých v dôsledku zranenia na lyžiach, preto názov “skokanské koleno.” Táto podmienka je všeobecne zaobchádza s ľadom, zvyšok, a ústnej protizápalový a / alebo bolesti lieky.

Tretia bursa kolená sa nazýva “husacie Bursa.” Je umiestnený na spodnej vnútornej strane kolena. Táto bursa zapáli najčastejšie v strednom veku-ženy. Táto podmienka je označovaný ako husacie burzitída. Husacie burzitída je zvlášť obyčajný v tých, ktorí sú obézni. Títo pacienti môžu zaznamenáte bolesť na vnútornej koleno pri stúpaní alebo klesaní po schodoch. Husacie burzitída je všeobecne zaobchádza s ľadom, zvyšok, a ústnej protizápalový a / alebo bolesti lieky, aj keď injekcie kortizónu sú tiež uvedené.