Lekárstvo


Úvod do potravinové alergie

Buď potravinovej alergie alebo potravinovej intolerancie postihuje takmer každý v určitom okamihu. Keď ľudia majú nepríjemnú reakciu na niečo, čo jedli, oni si často myslia, že majú alergiu na potraviny. Skutočne, však, iba do 3% dospelých a 6%-8% detí má klinicky overenou pravdou alergickej reakcie na potraviny.

Tento rozdiel medzi prevalencia klinicky preukázanou alergiou na potraviny a verejnosť vníma problém je spôsobený predovšetkým interpretáciou potravinovú neznášanlivosť alebo iné nežiaduce potraviny reakcií na potraviny ako potravinové alergie. Pravda, potravinové alergie, je abnormálna reakcia na potraviny, ktoré sa spúšťa mimoriadne reakciu imunitného systému a vyjadrené niektorými, často charakteristické, symptómy. Ostatné druhy reakcie na potraviny, ktoré nie sú potravinové alergie patria potraviny neznášanlivosť (ako je laktóza alebo mlieko intolerancie), otravu jedlom, a toxické reakcie. Jedlo intolerancia je tiež abnormálne reakcie na potraviny, a jej príznaky sa môžu podobať tie potravinové alergie. Jedlo intolerancia, však, je ďaleko viac prevláda, sa vyskytuje v rôznych chorôb, a spúšťa niekoľko rôznych mechanizmov, ktoré sú odlišné od imunologické reakcie zodpovedných za potravinové alergie.

Ľudia, ktorí majú potravinovej alergie musí identifikovať a zabrániť im, pretože, aj keď zvyčajne mierne a nie je ťažké, Tieto reakcie môžu spôsobiť devastujúce choroby a, V zriedkavých prípadoch, môžu byť fatálne.