Lekárstvo


Čo spôsobuje antrax?

Pôvodcom antraxu je baktéria zvanej Bacillus anthracis. Zatiaľ čo ostatné vyšetrovatelia objavili anthrax bacillus, to bol nemecký lekár a vedec, Dr. Robert Koch, ktorý dokázal, že baktérie antraxu bola príčina choroby, ktorá ovplyvnila hospodárske zvieratá vo svojej komunite. Pod mikroskopom, baktérie vyzerajú ako veľké tyče. Však, v pôde, kde žijú, antraxu organizmy existujú v podobe odložených volal výtrusmi. Tieto spory sú veľmi odolné a ťažko zničiť. Spory boli známe prežiť v pôde tak dlho, ako 48 rokov.

Ako je antrax zmluvne?

Anthrax môže infikovať človeka v troch smeroch. Najbežnejšia je infekcia cez kožu, , Ktorá spôsobuje bolesť, ktorá zvyčajne škaredý zmizne bez liečby. Ľudia a zvieratá môžu prehltnúť antrax z tiel uhynutých zvierat, ktoré boli kontaminované s antraxom. Požitie antraxu môžu spôsobiť vážne, niekedy fatálne ochorenie. Najviac smrteľná forma je inhalačná antrax. Ak spóry antraxu sú vdychované, oni sa sťahujú do lymfatických uzlín v hrudníku, kde sa množia, rozšírenie, a produkujú toxíny, ktoré často spôsobujú smrť.

Ako častá je antrax?

Antrax je teraz zriedkavé u ľudí v Spojených štátoch a rozvinutých krajín,. To ešte nastane dnes, prevažne v krajinách chýba verejne-zdravotné predpisy, ktoré bránia v styku s kontaminovanými kozy, dobytok, ovce, a koní a ich produkty. V posledných niekoľkých rokoch, tam boli zriedkavé prípady antraxu u ľudí vystavených dovezené zviera sa schováva používané pri výrobe bubnov. Drum hráči, bubon tvorcovia, a ich rodinní príslušníci boli nakazení týmto spôsobom. Veľkým problémom pre tých z nás, v západných krajinách (ktorí nemajú hrať na bubny) je použitie antraxu ako agent biologickej vojny.

Ako dlhá je inkubačná doba s antraxom?

Inkubačná doba (v období medzi kontakte s antraxom a začiatkom príznakov) môže byť relatívne krátky, jedna-pětden. Podobne ako iné infekčné choroby, inkubačná doba pre antrax je značne variabilná a môže trvať týždne, než nakazený človek cíti chorý.