Lekárstvo


Aké druhy chorôb sa antraxu spôsobiť?

Existujú tri formy ochorenia, spôsobené antrax: kožné (pokožka) anthrax, inhalačné antrax, a gastrointestinálne (črevoantraxax.

Kožný antrax

Kožné (pokožka) forma antraxu začína ako červená-hnedá zvýšil na mieste, ktoré zväčšuje so značným začervenanie okolo neho, pľuzgiere, a kalenie. V stredu na mieste potom ukazuje vred kráter s krvou-zafarbený odvodnenia a tvorbe čiernych kôry nazývané krusty. Tam sú zdurené uzliny (lymfatické uzliny) v oblasti. Príznaky zahŕňajú bolesti svalov a bolesti, bolesť hlavy, horúčka, nevoľnosť, a vracanie. Choroba obvykle ustúpi asi šesť týždňov, ale smrť môže nastať, ak pacienti nebudú dostávať príslušné antibiotiká.

INHALAČNÁ Anthrax

Prvé príznaky sú jemné, postupné a chrípka-ako (vplyv). Za pár dní, však, choroba sa zhoršuje a tam môže byť závažná respiračnej tiesne. Šok, kóma, a smrť nasledovať. Vdychovanie antraxu nespôsobuje pravda zápal pľúc. Vlastne, výtrusy si vybral v pľúcach sa o bunky nazývané makrofágy METAR. Väčšina z výtrusy sú zabití. Bohužiaľ, niektoré prežijú a sú prepravované na žľazy na hrudi tzv lymfatických uzlín. V lymfatických uzlinách, výtrusy, ktoré prežijú násobí, produkujú toxíny smrtiace, a rozšírila sa po celom tele. Závažné krvácanie a smrť tkaniva (odumieranie) sa vyskytuje v týchto miazgových uzlín v hrudníku. Odtiaľ, choroba sa šíri do susedných pľúc a zvyšok tela. Inhalačné antrax je veľmi závažné ochorenie, a bohužiaľ, najviac postihnutých jedincov sa rovnako, ako by im dostať zodpovedajúce antibiotiká. Prečo je to tak? Antibiotík sú účinné v zabíjaní baktérií, ale nemajú zničiť smrtiace toxíny, ktoré už prepustený z antraxu baktérií.

Črevný antrax

Teraz zriedkavé, antrax z čriev (gastrointestinálne antrax) je výsledkom konzumácia nedostatočne tepelne, kontaminovaného mäsa. Príznaky tejto formy antraxu zahŕňajú nevoľnosť, strata chuti do jedla, krvavú hnačku a horúčku nasledovať bolesti brucha. Baktérie napadnú cez črevnú stenu. Potom sa infekcia šíri do celého tela cez krvné riečisko (septikémia) so smrtiacou toxicity.