Lekárstvo


Čo je citrulín protilátka?

Citrulín protilátka je imunitný proteín (protilátka) ktorá sa viaže na non-standard aminokyselín (citrulín) , Ktorý je tvorený odstránením amino skupiny z prírodných aminokyselín, arginín. Citrulín protilátky sa meria krvný test, ktorý je analyzovaný v laboratóriách.

Výskum naznačuje, že v kĺboch pacientov s reumatoidnou artritídou, proteíny môžu byť zmenené citrulín ako súčasť procesu, ktorý vedie k zápalu kĺbu reumatoidnej. Citrulín protilátok bola tiež odvolával sa na ako anti-citrulín protilátok, anti-cyklický peptid citrulínový protilátok, a anti-CCP.

Pre to, čo je citrulín používa protilátka?

Citrulín protilátka je prítomná v krvi u väčšiny pacientov s reumatoidnou artritídou. Je používaný v diagnostike reumatoidnej artritídy pri hodnotení pacientov s nevysvetliteľnou zápal kĺbu. Test na protilátky proti citrulínu je veľmi užitočné pri hľadaní príčiny skôr nediagnostikované zápalovej artritídy, kedy je látka detekovaná tradičné krvný test na reumatoidnú artritídu, reumatoidnej faktor, nie je k dispozícii. Citrulín protilátky pociťovaný vyobraziť staršie fázy reumatoidnej artritídy v tomto prostredí.

Citrulín protilátok potom môžu byť použité lekári povzbudiť ich k pokračovanie v optimálnej liečba smeruje k reumatoidnej artritídy. Výskum zistil, že prítomnosť protilátok proti citrulínu bola tiež spojená s väčším sklonom k viac deštruktívne formy reumatoidnej artritídy.

Ako zvláštne je citrulín protilátky krvný test na reumatoidnú artritídu?

Keď je citrulín protilátka nájdené v krvi pacienta, tam je 90%-95% pravdepodobnosť, že pacient má reumatoidná artritída.