Lekárstvo


Čo môže spôsobiť nevoľnosť a zvracanie?

Nevoľnosť a vracanie z mnohých dôvodov. Bežné príčiny patrí kinetózy, self-obmedzený choroby (vírusy alebo otrava jedlom) , Ktoré trvajú niekoľko hodín až niekoľko dní, a toxíny (ako sú niektoré lieky).

Ľudia by sa mali poradiť s lekárom, ak nevoľnosť a / alebo vracanie pretrvávajú alebo sú sprevádzané inými vážnymi príznakmi ako bolesť brucha, horúčka, žlté zafarbenie kože (žltačka), alebo krvácanie. Jedinci s ťažkou či pokračujúce vracanie, ktorí majú iné závažné zdravotné problémy, sú staršie, sú veľmi mladé, alebo sú tehotné alebo dojčiace deti by tiež mala vyhľadať lekársku pomoc.

Kinetózou sa môžu objaviť v mnohých oblastiach, vrátane cestovania autom, vzduchu, alebo loďou. To môže byť najlepšie nastavenie pre použitie cez-the-counter liečby pre nevoľnosť a vracanie. Ďalšie vnútorné ucho-problémy, ktoré sú spojené s kinetózou môže vytvoriť pocit nevoľnosti, ako.

Vírusové infekcie môže spôsobiť nevoľnosť a zvracanie, ktorá je niekedy spojená s hnačkou. Často, an “vypuknutia” môže byť poznaný s niekoľkými prípadmi sa stali v rovnakom domácnosti. Otravu jedlom buď baktérie alebo vírusy môžu vyvolať podobné príznaky. V oboch prípadoch, ochorení vo všeobecnosti ich priebeh po dobu niekoľkých dní a vyriešiť bez liečby.

Lieky môžu spôsobiť nevoľnosť alebo zvracanie a mala by byť podozrivé, keď sa príznaky objavia počas krátkej doby po spustení nového lieku. Informujte svojho ošetrujúceho lekára, ak sa tak stane.

Nevoľnosť a vracanie nie sú ochorenia, ale príznaky, ktoré môžu byť spôsobené mnohými podmienok. Niekoľko ďalších menej časté dôvody pre nevoľnosť a vracanie sú

* raných fázach tehotenstva (nevoľnosť sa vyskytuje približne 50%-90% zo všetkých tehotenstva, vracanie v 25%-55%),
* bolestivé zranenie,
* pooperačnej (obdobie po operácii),
* emocionálne alebo hrozný situácie,
* žlčníka, žlčové kamene alebo infekcia (cholecystitída),
* prejedanie (zvlášť po žalúdočnej bypass),
* reakcie na určité pachy alebo zápachom,
* infarkt (môže byť jediným príznakom u niektorých ľudí),
* otras mozgu a poranenia hlavy,
* nádor na mozgu,
* vredy alebo gastritídu,
* bulímie alebo iné psychické choroby, a
* gastroparézy (pomalé vyprázdňovanie žalúdka často vidieť u ľudí s diabetom).